Až do pátku by měly nejvyšší denní teploty v Olomouckém kraji stoupat nad pět stupňů nad nulou, v nižších polohách nemá mrznout ani v noci.

Před víkendem pak s přílivem studeného vzduchu od severu teploměry na chvíli spadnou opět do pásma mrazu, výhled na začátek posledního adventního týdne však předpovídá opět oteplení.

RegioPanter na hlavním nádraží v Olomouci. Ilustrační foto
Nový jízdní řád od neděle! Přidané spoje i moderní vlaky. Tady jsou hlavní změny

Noc na úterý bude oblačná až zatažená, místy s občasným deštěm a nejnižšími teplotami mezi 4 až 1 °C. Přes den se pak v Olomoucém kraji čeká převážně oblačno, přeháňky zpočátku jen ojediněle, později může někde zapršet více.

"V úterý večer bude od západu přibývat oblačnosti a v závěru čekáme místy déšť, nad 1000 m sněžení. Nejvyšší úterní teploty 4 až 7 °C, na horách -2 až +2 °C," předpověděl Václav Smolka z Českého hydrometeorolgického ústavu.

Vánoční trhy 2023 v centru Olomouce
Víkendy v Olomouci jsou vyprodané, turisté se sjíždějí na trhy. Láká i sauna

Středa má být spíše pod mrakem, na většině území kraje s občasným deštěm a na horách se sněžením. V noci spadnou teploty k nule, přes den vystoupají až na 7°C.

Na podobné počasí to vypadá i ve čtvrtek: oblačno až zataženo, místy občasný déšť a teploty do 6 stupňů nad nulou.

Postupující fronta přinese v pátek ochlazení, ojediněle i sněhové přeháňky. V noci má mrznout, přes den se čekají teploty kolem nuly.

Během víkendu by se ale mohlo opět začít oteplovat a výhled na úvod příštího týdne zatím předpovídá nejvyšší denní teploty kolem 8°C.