Nejhezčí den pracovního týdne bude zřejmě čtvrtek, kdy by mělo na jasné obloze svítit slunce a teploty se čekají okolo 10°C.

Před víkendem na Moravu pravděpodobně dorazí studená fronta, která přinese mírné ochlazení a větší oblačnost. Za ní by pak měl do kraje proudit teplý vzduch od jihu.

V úterý se v Olomouckém kraji čeká převážně velká oblačnost, místy přeháňky, nad 500 m sněhové. Večer přechodně ustávání srážek. Nejvyšší teploty 4 až 7 °C, na horách -3 až +1 °C. 

Pod mrakem a s občasným deštěm či sněžením na horách začne zřejmě i středa.

"K večeru čekáme ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C," předpovídá Petr Drobek z Českého hydrometeorologického ústavu.

Kluziště ve Velké Bystřici, 19. února 2022
Prázdniny na bruslích? Kluziště v údolí Bystřice jedou i dopoledne

Ve čtvrtek má už být skoro jasno, odpoledne ale od severozápadu začne oblačnosti přibývat. V noci bude mírně mrznout, nejvyšší denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. 

V pátek se čeká oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky, nad 900 m, během dne nad 500 m srážky sněhové. Odpoledne mají srážky ustávat, teploměry ukáží maximálně 8°C.

Výhled na úvod víkendu věstí zatím proměnlivou oblačnost s teplotami do osmi stupňů. Od neděle by se mělo vyčasit a uprostřed příštího týdne bychom se mohli dočkat i jarních teplot přes 10°C.

Nejstarší rodačka z Čech pod Kosířem, Jiřina Urbanová rozená Přikrylová oslavila v předstihu 100 let. Narodila se 28. února 1922. 18.2. 2022
Nejraději mám bůček se zelím, směje se stoletá dáma. A pořád cvičím!