„Za odbor dopravy mohu říci, že zrušení přechodu máme v plánu do konce školního roku. Musíme ale získat potřebné stavební povolení, které jsme ještě nepodali, protože nemáme k dispozici vyjádření všech majitelů inženýrských sítí,“ uvedl Lubomír Hopp z olomouckého magistrátu. Se stejným termínem počítají i technické služby, které by měly práce provést. „Tento výkon máme naplánovaný v prvním pololetí,“ potvrdil ředitel TSMO Miroslav Petřík.

Zrušení přechodu už odsouhlasil také krajský úřad i ředitelství silnic a dálnic. „Stačilo by nám na to jen ohlášení stavby. To bychom potvrdili ze dne na den,“ naznačil za stavební úřad Milan Fazekaš. Všechny instituce věří, že slíbený termín splní. Práce by neměly drasticky omezit ani dopravní provoz.

Obnoví zábradlí

A co všechno zrušení přechodu znamená? „Zrušíme bezbariérové nájezdy, které opět nahradí vysoké obrubníky. Doplníme chybějící zábradlí a odstraníme dopravní značení. Také obnovíme středový travnatý pás,“ vyjmenoval Hopp. Z přechodu se odstěhuje také speciální noční osvětlení. „Určitě ho použijeme na jiném místě. Máme ve městě ještě několik lokalit, kam by šla světla umístit,“ řekl Hopp. Ředitel Petřík odhadl, že technické služby vše zvládnou za dva dny. Poslední tečkou bude začernění zebry. Vše přijde asi na šedesát tisíc korun.

Na místě bývalého přechodu se poté objeví informační cedule. Doporučená nová trasa pro obyvatele nedalekého sídliště u Zenitu povede kolem Hotelového domu na Wolkerovu ulici.