„Ve škole se mi líbí, mám tu i kamarádky, ale matematika mě moc nebaví. Mám ráda český jazyk, protože tam čteme a doplňujeme písmenka,“ řekla Noemi Arnoldová, která si šla pro vysvědčení jako první z celé třídy. „Nevím, jestli dostanu od rodičů za vysvědčení nějaký dárek. Ale o prázdninách jedeme na Krétu. Těším se, že budu mít volno,“ pokračovala Noemi.

I další z prvňáčků se těší na dvouměsíční volno. „Ve škole se mi líbí, ale na prázdniny se těším. O víkendu pojedeme s rodiči na výlet na nějakou zříceninu. A pak asi pojedeme do Beskyd,“ řekl Daniel Novotný.

Vysvědčení ale nebylo jedinou akcí, která se na škole za posledních několik dní konala. Ve čtvrtek se žáci posledního ročníku loučili se základní školou. „Je to tradiční akce, kdy v kostele sv. Kateřiny probíhá závěrečná mše svatá. Na jejím závěru se oficiálně rozloučíme s deváťáky, a ti pak dostanou pamětní listy,“ řekl ředitel Základní školy sv. Voršily Zdeněk Navrátil. Loučili se ale i páťáci. Od příštího školního roku totiž už budou šesťáci, a tak se pro změnu loučili s prvním stupněm.

„Přespali jsme v tělocvičně a program jsme měli na půl nostalgický, zavzpomínali jsme na dva roky, co jsme spolu prožili,“ řekl třídní učitel od včerejška už bývalých páťáků Petr Musil.