Projekt nazvaný Senioři bez hranic nabízí nejen občanům města Olomouce starším 55 let, aktivity ušité jim přímo na tělo. Seniorské léto bez hranic se koná už sedmým rokem.

„Účastníci si mohou zahrát bowling a navíc mohou poznat zázemí bowlingových drah nebo si třeba prohlédnou i jinak nepřístupná místa technicky zajímavé budovy BEA," pozvala autorka a koordinátorka tohoto projektu Milada Šnajdrová.

V letošní nabídce je i zajímavé povídání o komunikaci s lidmi, kteří mají problémy se sluchem, nebo zážitkové semináře s názvem Stáří je stav mysli, příchozí si prohlédnou nové AGE centrum a zařízení pro seniory Sociálních služeb Olomouc. Součástí projektu budou i taneční aktivity, třeba kruhové tance Z celého světa a Tančírna s živou hudbou.

„Akce se budou konat na různých místech Olomouce a na každou z nich je nezbytně nutné se předem přihlásit. Bližší informace a termíny jsou uvedené na www.senioribezhranic.cz a na tištěných kalendářích, které jsou k dispozici mimo jiné i v Informačním centru v podloubí Radnice na Horním náměstí. Program se v průběhu prázdnin mění a doplňuje se o další akce,“ upozornila ještě Milada Šnajdrová.

V minulých ročnících se léta účastnilo zhruba na pět set seniorů, mnozí zde našli své nové přátele a vyzkoušené aktivity pak navštěvovali i v průběhu dalšího školního roku. 

Josefkol 2018
Dusot kopyt i hřmot děl. Josefkol vrátil čas o sto let zpět