Před jejím oficiálním jmenováním chce ale rektor ještě vyčkat stanoviska ministerstva školství, které se má vyjádřit ke sporu s Ivem Benedou. Ten vyhrál původní volby již v červnu, rektor jej však odmítl jmenovat.

„Ministerstvo již dříve podpořilo postup rektora po červnových volbách a není pravděpodobné, že by své stanovisko změnilo. Protože ale pan Beneda podal v této věci rozklad ještě před prosincovými volbami, považuje za solidní počkat na vyjádření ministra,“ vysvětlil kancléř Rostislav Hladký.

Beneda se obrátil na krajský soud poté, co jej rektor univerzity po červnových volbách odmítl jmenovat do funkce. Soud ale žalobu neposoudil jako oprávněnou a odkázal právě na ministerstvo školství, které ale tvrdí, že mu nepřísluší do procesu jmenování vstupovat.

„Ministerstvo dalo najevo, že nechce zasahovat do nezávislosti akademického prostředí,“ doplnil Hladký.

Beneda podal proti tomuto rozhodnutí počátkem prosince rozklad. Akademický senát právnické fakulty pak ale plným počtem hlasů v prosincových volbách doporučil na místo děkana Milanu Hrušákovou.

Hlas tedy obdržela i od dřívějšího kandidáta Iva Benedy, který je také členem akademického senátu. Podle senátorů volbě děkana i přes neukončený spor nic nebránilo a Hrušková má plnou podporu také ze strany rektora.

„Po zveřejnění rozhodnutí ministra školství je rektor univerzity připraven profesorku Hrušákovou do funkce děkanky řádně jmenovat,“ doplnil Hladký.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika