Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přání? Primátor chce zhubnout, Vojkůvka nechat vše tak

Olomouc - Co považujete letos za největší úspěch? Jaká přání či předsevzetí máte do nového roku? Zeptali jsme se olomouckého primátora, ředitelky městské knihovny, šéfa dopravní policie, malíře Vojkůvky či zpěváka Spilky.

31.12.2010 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: shutterstock.com

Martin Novotný

primátor Olomouce

1. Co považujete za Váš největší úspěch v letošním roce?
Pracovně asi docela slušný volební výsledek a možnost pokračovat v práci primátora města Olomouce, na což jsem hrdý. V osobním životě bez většího „rozvádění“, že jsem tento rok prežil.

2. Co byste si přál do roku 2011?
Nebudu uvádět oficiální přání pracovní, těmi oslovím spíše čtenáře Radničních listů. V roce 2011 bych si přál vyrovnat se zdárně s tím, že mi v něm začne táhnout na čtyřicet, což je přesně ta chvíle, kdy je člověk ještě mladý a zároveň už výrazně cítí, že jeho život není nekonečný. Takže abych do druhé (doufejme) poloviny života vykročil způsobem, díky kterému to nakonec celé bude dávat smysl a nikoliv dojem zmarněné príležitosti.

3. Jakou máte zkušenost s novoročními předsevzetími?
Myslím, že tu nejstandardnější, špatnou, tj. stále si je dávám a pravidelně jim nedostojím. I letos budu v tomto trapném koloběhu pokračovat, chtěl bych zlepšit životosprávu, více dbát na své tělesné i duševní zdraví a do léta zhubnout. A zároveň v šíleném koloběhu politiky, která je zejména časove náročná, znovu objevit kouzlo normálních každodenních okamžiků, které jsou tolik nutné pro elementární pocit smyslu života na tomto světě.

4. Jaký lék na posilvestrovskou kocovinu byste čtenářům doporučil?
Jsem v okolí nechvalně znám jako notorický nealkoholik a ani na Silvestra to se mnou s pitím není valné. Recepty na kocovinu tedy nedisponuji, neboť ji nemívám. Vlastně jeden zaručený mám: Nechlastat!

Lenka Prucková

ředitelka Knihovny města Olomouce

1. Co považujete za Váš největší úspěch v letošním roce?
V osobním životě jako svůj úspěch vidím pohodový stav v rodině, v práci pak to, že lidé dnes nevnímají Knihovnu města Olomouce jako šedivé místo k výměně knih, ale jako příjemnou moderní společensko-informační instituci.

2. Co byste si přála do roku 2011
Zdraví, perspektivní úkoly v práci a kolem sebe pár lidí, kteří mě mají rádi.

3. Jakou máte zkušenost s novoročními předsevzetími?
Já si dávám předsevzetí celý rok, čekat až na 1. leden mi připadá demotivující. Má předsevzetí nejsou dlouhodobé úkoly, spíš taková nesplněná přání spojená s touhou po poznání a s překonáním lenosti, bázlivosti a předsudků - např. zkusit let balonem, navštívit kartářku, jít na spinning, břišní tance apod. Trvale mám mínus u předsevzetí zlepšit své řidičské schopnosti…

4. Jaký lék na posilvestrovskou kocovinu byste čtenářům doporučila?
Má posilvestrovská kocovina nepramení ani tak z přemíry alkoholu jako spíše ze směsice rozčarování z věku, nesplněných úkolů loňského roku a očekávaní roku příštího. Na to je nejlepší procházka čistou přírodou s milým člověkem, po návratu teplý nápoj a také dobrá kniha.

Pavel Novák

šéf dopravní policie Olomouckého kraje

1. Co považujete za Váš největší úspěch v letošním roce?
V lednu spolu s novým krajským ředitelstvím vznikl i odbor služby dopravní policie. Pro činnost dopravní služby byly po dohodě s vedením kraje stanoveny priority, jako je pokles nehodovosti i následků nehod, dále zefektivnění činnosti a zaměření pozornosti na nejčastější příčiny dopravních nehod. Zde si troufám říci, že došlo k výraznému naplnění cílů, což mne velmi těší. Rozhodně nechceme „lacině“ pokutovat řidiče, ale spíše klademe důraz na prevenci a předcházení následkům. Každý život, který se nám podařilo letos cíleným působením zachránit, dává naší činnosti smysl.

2. Co byste si přál do roku 2011
Abychom byli v naplňování cílů ještě úspěšnější a aby jsme se s občany setkávali raději při prevenci a osvětě, než při nehodách a sankcích za protiprávní jednání. Dále bych také přál hodně štěstí, zdraví a úspěchů všem těm, co se na bezpečnosti silničního provozu podílejí. No a v neposlední řadě všem řidičům přeji hodně šťastných kilometrů.

3. Jakou máte zkušenost s novoročními předsevzetími?
Klasická novoroční předsevzetí si nedávám. Snažím se po celý rok působit tak, abych měl pocit naplnění a aby za mnou bylo vidět pracovní úsilí. K tomu, abych něco ve své práci zlepšil, nemusím přece čekat na konkrétní datum v kalendáři.

4. Jaký lék na posilvestrovskou kocovinu byste čtenářům doporučil?
Tohle je dozajista individuální věc. Já ač sám pocházím z Břeclavska, pití moc nedám a to nejenom proto, že každý den trávím za volantem spoustu času. Obecně však budu rád, když si každý své neduhy ze silvestrovské noci „užije“ v klidu doma a ne na silnici.

Libor Vojkůvka

malíř a cestovatel, Šternberk

1. Co považujete za největší váš úspěch v letošním roce?
Největším úspěchem je to, že pořád žiji a jsem zdravý a spokojený. Navíc jsem se teď znova zamiloval.

2. Co byste si přál do roku 2011?
Zatím se mi všechny sny splnily. Pro mě je každý prožitý den a každá vteřina svátek. Letos jsem se podíval na Bali, Filipíny a příští rok někam vycestuji znova. Asi bych si přál, aby to všechno zůstalo tak, jak to je teď.

3. Jakou máte zkušenost s novoročními předsevzetími?
Ono je to těžké. Lidé si dávají různá novoroční předsevzetí v hospodách, ale pak se tím stejně neřídí. Myslím, že by si člověk měl dát předsevzetí tajně. Vždycky když jsem si takovým způsobem něco řekl já sám, šel jsem si pak za tím.

4. Jaký lék na posilvestrovskou kocovinu byste čtenářům doporučil?
Na takový stav lidem dooproručuji knihu s názvem Zelená kobyla (autorem knihy je spisovatel Marcel Aymé, pozn. red.). Tu si totiž pravidelně jednou za rok čtu já, a mám po kocovině.

David Spilka

zpěvák, Olomouc

1. Co považujete za největší váš úspěch v letošním roce?
Tím největším úspěchem bylo určitě to, že se naše kapela dostala na hudební festival Masters of rock.

2. Co byste si přál do roku 2011
Přál bych si trochu víc volna. Mám nahrávací studio, kde někdy trávím i patnáct hodin. Přeji si zkrátka trochu víc času na svů život, své koníčky.

3. Jakou máte zkušenost s novoročními předsevzetími?
Myslím, že mnohem důležitějí než předsevzetí jsou přání, protože když člověk v něco věří a trošku tomu taky pomůže, tak se to nakonec může vyplnit. Na předsevzetí ze zkušenosti moc nedám – člověk si něco naplánuje, ale většinou to pak nezvládne a to, co chtěl nedodrží.

4. Jaký lék na posilvestrovskou kocovinu byste našim čtenářům doporučil?
Na spravení bych doporučil talíř domácí hodně mastné česnečky s vajíčkem.

Šimpy a Tatin

makakové červenolící,
kteří uprchli ze zoologické zahrady na Svatém Kopečku


1. Co považujete za svůj největší úspěch v letošním roce?
Šimpy: Jednoznačně náš excelentní únik z areálu zoo. Jsem sedm měsíců na svobodě, můžu si dělat, co chci, a v podstatě mi nic nechybí. Navíc jsem zjistil, že se ze mě a taky Tatina – doufám, že je v pořádku – stala mediální hvězda.
Tatin: Určitě je to dlouhodobý pobyt na svobodě, který nastal po našem úprku se Šimpym. Ten je ale větší dobrodruh než já, takže se vydal na další cesty sám. Mně stačí, že kolem není plot, do tramtárie chodit nemusím. Jediné co mi chybí, jsou snad jen samičky, jinak jídla je relativně dost.

2. Co byste si přáli do roku 2011?
Šimpy: Strávit ještě aspoň začátek jara na svobodě, pokud bude co žrát, mohlo by se to podařit. Jinak se asi nechám chytit.
Tatin: Hlavně ať vydrží zdraví a dostatečný přísun potravy. Když jste opičák, je spousta věcí o dost jednodušších. Lidem jejich problémy nijak nezávidíme. Vlastně bych jim chtěl poděkovat za jídlo, které nám dávají, a za to, že se k nám hezky chovají. Tak díky, jo?

3. Jakou máte zkušenost s novoročními předsevzetími?
Šimpy: Obecně dost špatnou. Takže už je nějakou dobu neřeším. Většinou to totiž bylo o tom, že se nebudu přežírat. Ale to prostě nejde, když je co, sníte to.
Tatin: To jsou věci pro lidi, u nás s tímhle blbnou snad jen šimpanzi.

4. Jaký lék na posilvestrovskou kocovinu byste našim čtenářům doporučili?
Šimpy: Já osobně moc zkušeností s kocovinou nemám, kvasícímu ovoci moc neholduju. Ale ještě v zoo jsem kdysi slyšel od lidí poučku: čím se pokazíš, tím se sprav. Ale to v novinách nejde říct, nebo jo?
Tatin: Lidi sice říkají: léčba po opici nebo to jsem měl opici, ale věřte mi, že opice s tím nemají nic společného. Takže fakt netuším.

31.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Kam o víkendu? Tady je pestrý mix akcí. Vybírejte

Zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi v Centru Semafor
2 14

Dopravní hřiště v Olomouci se výrazně zvětší, odkloní cyklostezku

Mlha Zlámala nepřekvapila: Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Policisté rozháněli střet fanoušků v centru Olomouce

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.

Výlov v Tovačově je tady! Hradecký rybník zve na rybí dobroty i atrakce

Ochutnávky rybích specialit, atrakce pro děti a především prodej živých ryb. Nejen na to se mohou těšit ti, kteří dorazí v sobotu 21. a neděli 22. října na tradiční výlov Hradeckého rybníku v Tovačově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení