Jak však upozorňuje Výstaviště Flora Olomouc, při dovádění na sněhové pokrývce nesmí návštěvníci poškozovat dřeviny a musí dodržovat vládní nařízení proti šíření koronaviru.

„Dnes je pořádně mrazivo, ale i tak jsme vyrazili. Už se nemohli dočkat, až budeme bobovat,“ smála se mladá maminka na syna a dceru, kteří netrpělivě čekali, až jim odpočítá start další jízdy z kopce u mateřské školy Michalské stromořadí.

Ve čtvrtek dopoledne mráz pěkně štípal. Přesto byly všechny oblíbené „svahy“ v parcích obsazené. Ke sjezdu využila skupinka dětí i lávku spojující Smetanovy a Čechovy sady.

Užijte si! Jen neničte

Podle provozního náměstka Výstaviště Flora Olomouc se mohou návštěvníci oddávat zimním radovánkám i v historických parcích.

„Místa, která lidé využívají k bobování a sáňkování, byla takto využívána vždycky a žádné výhrady k tomu nemáme. Pokud nedochází k nějaké devastaci zeleně, nevidím v tom problém,“ vzkázal Zdeněk Šup.

Nejpopulárnější je podle něj „pahorek“ po bunkru ve Smetanových sadech. Oblíbený je i sešup u hradeb nedaleko vstupu do Bezručových sadů.

„Když nedojde k poškození zeleně, ať si děti užijí toho, že je i ve městě sníh a pořádná zima,“ dodal náměstek s tím, že i pro návštěvníky parků platí vládní nařízení proti šíření nového koronaviru.

Pozornost v tomto týdnu vyvolal zásah městské policie na pražském Petříně, kde strážníci přerušili sáňkování dětí a lidi v parku rozháněli.

Ve vyhlášce v hlavní městě je zakotveno, že v zeleni, která je součástí zahrad a parků, je mimo jiné zakázáno lyžovat, sáňkovat a jezdit na snowboardu.