Podobně jako všechny podzimní výlovy rybníků, tak i výlov Hradeckého rybníka v Tovačově má vždy výjimečnou atmosféru. Ani letos nebyli návštěvníci zklamáni. Oblíbenou podívanou si nenechali ujít milovníci ryb nejen z Tovačova, ale i Přerova, Olomouce a širokého okolí a jako vždy se bylo na co dívat.

Prognózy výnosu jsou často velmi opatrné, ale rybáři v Tovačově každý rok doufají, že dosáhnou alespoň 65 tun zdravých ryb. V minulých letech se ty nepříliš optimistické vyhlídky naštěstí nenaplnily a i letos už první den výlovu vypadal víc než nadějně.

„Dnes jsme vytáhli o něco víc než byl původní předpoklad, možná to bude na úkor nědělního výlovu, ale i tak si myslím, že můžeme být spokojení,“ hodnotil sobotní průběh výlovu Jiří Zahradníček z rybářství Tovačov.

Radnice v Litovli.
Litovel může přijít o třetinu obyvatel. Okraje chtějí odtržení od města

Nejvíc je kaprů

Nejobvyklejší rybou Hradeckého rybníku je podle očekávání kapr, ti tvoří asi 90 procent celkového objemu vylovených ryb. Ten zbytek je směsice amurů, tolstolobiků, candátů, štik a najde se dokonce i nějaký ten sumec.

„Část z toho, co vylovíme, půjde k prodeji na stánky, menší část ryb bude zasádkována na Vánoce. Velká většina jde na zarybnění revíru v Tovačově, Olomouci a na Ostravsku,” řekl Jiří Zahradníček.

Kapři, kteří jsou určeni na vánoční trh, zamíří do sádek, ve kterých se budou v následujících týdnech čistit.

“Každá ryba určená na Vánoce by měla být 30 až 40 dní vysádkovaná. Ryby se už v tu dobu nekrmí, zbaví se během té doby pachuti, kterou získávají od bahna v rybníku,” doplnil Zahradníček.

Na místě mohli návštěvníci sledovat rybáře v gumových holinkách a pláštích při práci, a také to, kam a jaky ryby putují po samotném vylovení.

Výlov je však nejen o práci, je i svátkem gurmánů. Na stáncích letos opět nechyběla rybí polévka, ryby uzené, smažené i pečené. Vyhlášené a suverénně nejoblíbenější byly rybí hranolky. Na ty se těšil nejeden výletník.

„Dorazili jsme s dětmi od Přerova. Děti jsou úplně nadšené, dá nám spoustu práce je odtáhnout od vody. No, a samozřejmě jsme se všichni těšili na místní občerstvení. Všechno vypadá báječně, tak toho plánujeme ochutnat co nejvíce, protože do dalšího výlovu je daleko,“ směje se Daniel Kovář z Přerova.

Sázet nový les přijely 3 tisíce lidí.
Sázet nový les u Radíkova přijely 3 tisíce lidí, muselo se pro další sazenice