U olomoucké tržnice jsou i parkovací místa vyhrazená jen držitelům karet CDůvodem je změna svislého dopravního značení.

K té došlo na bývalém autobusovém nádraží nedaleko olomoucké městské tržnice současně se zahájením rekonstrukce Dolního náměstí.

Pro tamní obyvatele, kteří už kvůli stavebním pracím nemohou na náměstí parkovat bylo právě na parkovišti na bývalém autobusovém nádraží vyčleněno čtyřicet míst.

„Zpočátku tam bylo jen přenosné dopravní značení. Toho si však mnozí řidiči nevšimli nebo mu nevěnovali patřičnou pozornost a na místech vyhrazených pro držitele parkovací karty typu C přesto svá auta odstavili. Nyní už je změna značení zcela jasně uvedená na tabulce, pro řidiče je dostatečně zřetelná," sdělila mluvčí olomouckých strážníků Magda Václavíková.

U olomoucké tržnice jsou i parkovací místa vyhrazená jen držitelům karet CMajitelé parkovacích karet typu C si podle ní na městské policii neustále stěžují na to, že i když mají parkovné dlouhodobě „předplaceno" blokují jim vyhrazená místa řidiči, kteří si koupí jen jednorázový parkovací lístek s dvouhodinovou platností.

„Mnozí motoristé si je totiž v dobré víře zakoupí, ale už nedodrží svislé dopravní značení o vyhrazeném parkovišti a zaparkují na místo rezervované majitelům parkovací karty. Tím se bohužel dopouštějí dopravního přestupku. Za špatné parkování jim hrozí až dva tisíce korun pokuty," vysvětlila Václavíková.

Zároveň upozornila na to, že zvláštní parkovací režim bude na výše uvedeném parkovišti platit až do června 2013.

U olomoucké tržnice jsou i parkovací místa vyhrazená jen držitelům karet C