Sobotní Týnecký košt byl už jedenáctý v pořadí. Katalog nabízel 91 vzorků.

„Hlavní nosný program nemáme žádný, bereme to všeobecně. Nicméně akci nazýváme vítáním jara a převážné zastoupení tak mají mladá vína z loňského roku, který byl velice kvalitní. Archivů moc není,“ představil nabídku spolupořadatel a vinař František Novák.

Akce před lety začínala zhruba s šedesáti vzorky, k ochutnání jich postupně bylo až sto padesát.

„Zjistili jsem ale, že to je hranice, vína pak hodně zbývalo. Spíše jsme tedy vybírali méně, ovšem kvalitnějších vzorků,“ dodal vinař. Tento rok z přívlastkových vín převládaly pozdní sběry a výběry z hroznů.

Čtěte také: Miss OK se stala Lucie z Gymnázia Čajkovského

Sesbírat vína do letošního katalogu zabralo dva měsíce. Kvůli časové náročnosti je Týnecký košt pro Františka Nováka jedinou akcí, kterou pořádá.

„Musí se zkontaktovat vinaři, zároveň nechceme nabídku opakovat, takže každý rok máme nové a většinou se orientujeme na jižní Morava a Slovensko. V minulosti jsme pro porovnání brali i z Francie, Německa, Španělska, Itálie,“ řekl. V nabídce koštu jsou vína, která se dají sehnat třeba ve vinotékách, i ta, pro která se musí k vinařům.

Jednom z hlavních úloh Františka Nováka bylo při koštu v sále Společenského domu odpovídat lidem na dotazy k vínům. Dělá to už deset let a tak může srovnávat.

„Za ty roky se hosté naučili vína poznávat, všeobecné povědomí hodně stouplo,“ hodnotil.

„Osvěta byla i v televizi, hlavně v 90. letech běželo dost pořadů o víně, jako dnes o vaření. Nejlepší je ale fyzická degustace. Je potřeba ochutnat, ovonět, s vínem se seznámit,“ uzavřel vinař.

Čtěte také: Olomouc se s kardinálem Vlkem rozloučí v dómu