„Z dřívějších působení v ligových mužstvech jsme vždy po skončení soutěže chtěli nějakým způsobem pomoci. Společně s trenérem Petrem Uličným a hráči v kabině jsme se bavili, co bychom po sezóně mohli podniknout. Kapitán mužstva Michal Kovář a brankář Vojta Šrom už krev darují, a tak jsme zvolili tuto formu pomoci,“ uvedl Trnečka.

Z dvacetičlenného kádru holického týmu ve čtvrtek ráno akce na podporu darování krve zúčastní 14 hráčů, kteří usednou k odběru na Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc.

„Je to dobrá akce a věříme, že snad někomu pomůžeme. Chtěli bychom také inspirovat ostatní. Většina z nás si neuvědomí, jak důležité je mít dostatek krve a přece jen tak málo stačí k tomu, udělat dobrou věc a někomu tím třeba zachránit život,“ řekl kapitán mužstva a velká opora týmu Michal Kovář.

Je to poprvé co se holický fotbalový klub rozhodl darovat krev.

„Každou podobnou iniciativu, která pomůže propagovat myšlenku dárcovství a přivede k nám nové dárce, velmi vítáme. Je to pro nás velká pomoc,“ reagovala primářka transfuzního oddělení Dana Galuszková.

„Pevně věřím, že z toho uděláme pravidelnou akci a každoročně se pokusíme rozšířit zásoby krve, která je nepostradatelnou součástí života všech lidí,“ dodal sekretář klubu Miroslav Derco.