Nově bude tato poštovní pobočka sloužit zákazníkům v obchodní galerii Šantovka.

Přesný termín ukončení provozu není ale zatím stanovený. Podle České pošty by se nové pracoviště v nákupním centru mělo otevřít příští rok.

Zatímco někteří lidé jsou naštvaní, Galerie Šantovka si pochvaluje budoucí rozšíření služeb pro návštěvníky. Česká pošta zde zase očekává větší příliv zákazníků.

Informace o zrušení pošty Olomouc 1 se mezi lidmi rozšířily velmi rychle.

„Slyšela jsem to před pár dny. Je to hrozná škoda. Na Horním náměstí čekáte i hodinu dlouho, kdo si to může dovolit?" neskrývala rozladění například Jiřina Jeřábková.

Dlouhá otevírací doba a parkoviště

Další klient Radomír Lichnovský oceňuje na zdejší pobočce zejména dobrou dostupnost, rychlou obsluhu, dlouhou otevírací dobu a příjemné jednání zdejších pracovnic.

„Je to nejlepší pošta v Olomouci. Nechápu, proč zrovna tuto ruší. Je u ní parkoviště, otevřeno má do sedmi a vždycky to tady jde jako po másle. Čím menší pošta, tím mají pracovnice lidštější přístup," poznamenal Radomír Lichnovský z Olomouce.

Rušení pobočky na rohu náměstí Republiky a její stěhování do Galerie Šantovka potvrdila mluvčí České pošty Marta Selicharová.

„K přemístění stávající pošty Olomouc 1 dojde v roce 2014. V současnosti se dokončují přípravy nájemní smlouvy, kde by měl být mimo jiné upřesněn i termín otevření pošty," sdělila mluvčí Marta Selicharová.

Šantovka: S poštou se počítalo

Umístění v obchodním centru, které je vzdálené necelé dva kilometry od stávající pošty, podle Marty Melicharové nebude mít vliv na dostupnost pro současné klienty. Navíc Česká pošta očekává, že zákazníků přibude.

„Cílem je nabídnout služby České pošty co největšímu spektru zákazníků s parametry pobočky dle nejnovějších trendů. Chceme využít významný potenciál nového obchodního centra v Olomouci pro zvýšení výnosů a zkvalitnění služeb," uvedla Marta Selicharová.

Odpověď na dotaz, proč byla vybraná zrovna pošta u náměstí Republiky, reagovala mluvčí stručně. „Pošta Olomouc 1 byla vybrána z důvodu spádovosti."

Zástupce investora Galerie Šantovka Juraj Aláč sdělil, že s poštovní pobočkou vždy počítal plán ucelené nabídky služeb zákazníkům.

O své pošty se ale obávají i některé malé obce na Olomoucku. Několik pošt v regionu by společnost chtěla nahradit takzvaným smluvním místem Partner, které by mohlo fungovat například v obchodech.