„Před dvěma lety jsme dostali vyřazené počítače, ale pro mentálně postižené dospělé neexistují vhodné výukové programy. Obecně lze říct, že výukové programy pro dospělé jsou pro ně příliš složité, zatímco ty pro děti jsou příliš jednoduché a pro klienty obsahově nezajímavé,“ uvedla vedoucí denního stacionáře Domino a chráněného bydlení Domov Ivana Bazínková.

Proto pracovníci Klíče zpracovali vzdělávací projekt pro mentálně postižené, na nějž získali milion sedm set tisíc korun od Evropského sociálního fondu, Olomouckého kraje a Společného regionální operační programu. Z těchto peněz pak vybudovali v denním stacionáři Domino počítačovou učebnu.

Studenti katedry informatiky přírodovědecké fakulty zase vytvořili dvanáct programů pro mentálně postižené. „Klienti si nyní mohou vybrat například z programů o vesmíru, vynálezech nebo vyzkoušet nákup ve virtuálním obchodě. Mohou také cestovat v městské hromadné dopravě po trase, kterou si sami vyberou. Díky tomu se už nyní pohybují po městě s menší podporou,“ dodala Bazínková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika