„Mou hlavní prací je vymýšlet nové recepty. Mám jich na svědomí přibližně dvacet,“ řekl Pospíšil a nenechal se rušit při přípravě pošírovaného kapra v rybí várce s fenklem.

Pětačtyřicetiletý Pospíšil je držitelem titulu Rytíř francouzské gastronomie a také Zlatého řádu Dobromily Rettigové. „Specifikum kapra oproti ostatním rybám je, že je trochu tučnější. Na druhou stranu ale díky tomu tuku má výraznější chuť. Tady na stánku dnes připravujeme například kapra na šalvěji se smetanou, nebo grilovaného kapra se žampiony a drceným kmínem,“ sdělil šéfkuchař.

Přestože Pospíšil vaří kapra na mnoho různých způsobů, Vánoce jsou u něj tradiční. „Kapra klasicky smažím, jen používám polohrubou mouku,“ přidal drobnou radu kuchař.

Na závěr přidává Pospíšil jednoduchý recept na svého oblíbeného kapra s hříbkovou smetanovou omáčkou. „Vykoštěného kapra naporcujeme a na pánvi jej opečeme na oleji. Před koncem pečení přidáme kousek másla. Osolíme, opepříme. Na výpek přihodíme cibuli, hříbky, smetanu a drcený kmín. Nemusíme zahušťovat a je hotovo. Jako přílohu k tomu doporučuji nočky nebo nějaké lepší brambory. Třeba ranné s pažitkou. Celkově lze říct, že se ryba s houbami velmi dobře doplňuje,“ uzavřel Pospíšil.

Video se připravuje