Nejinak tomu bylo na olomoucké Základní škole Heyrovského.

„Tento rok učím prvňáčky a celý rok zvládli velmi dobře. Někdo měl na vysvědčení samé jedničky, někdo nějakou dvoječku našel, ale všichni jsme se snažili, aby to bylo co nejlepší. Aby to děti hodně motivovalo a povzbudilo do budoucna,“ řekla po rozdání vysvědčení učitelka Dagmar Švestková.

Nejčastějšími dárky, kterými ji děti obdarovaly byly květiny a sladkosti.

„Po rodičích jsme chtěli, aby děti vybavili složkou na vysvědčení, zbytek už byl na nich. Většinou se děti loučí květinou a sladkostí. Vzhledem k tomu, že mám velký byt a zahradu, tak květiny rozestavím do všech místnosti. Květiny potěší naprosto každého,“ pokračovala paní učitelka, která si naoplátku pro své svěřence připravila dárek v podobě fotografií.

„Na závěr jsem pro ně měla udělanou společnou fotografii a také tam měli nějaké fotografie z akcí, s čímž nepočítali. Takže někdo našel fotku z výletu, jiný z pasování na čtenáře nebo třeba ze sportovní akce,“ podotkla.

I její kolegyni Ivetu Dopitovou, prvňáčci zasypali květinami.

„Jsem ráda, že jsme dostala kytičky, vystavím si je doma, bude to moje vzpomínka na děti. Na prázdniny se moc těším, ale nemám zatím žádné velké plány,“ řekla.

„Na prázdniny se těšíme všichni, jsou zasloužené, nabereme síly a obalíme nervy,“ usmála se Dagmar Švestková.

Doplnila, že se do školy spolu se svými kolegy opět vrátí poslední srpnový týden.

„Mnozí z nás, kteří mají zájem o to, jak ve škole vypadají opravy, se přijdou podívat už během prázdnin. I já přijdu,“ dodala.