Investice přesáhne deset milionů korun, přičemž většinu peněz poslal kraj. Gynekologické oddělení a ambulance budou fungovat neomezeně.

„Porodnice slouží od roku 1980, a od té doby v ní rekonstrukce neproběhla,“ uvedl náměstek ředitele nemocnice Pavel Gregor. Nemocnice se již před časem pustila do zateplení budovy, výměny oken a dveří a části energetických rozvodů. „V poslední etapě se zaměříme na inženýrské sítě v přízemí, ale z pohledu rodiček hlavně na porodní sály, kde vybudujeme boxový systém, který v tuzemských nemocnicích patří k běžnému komfortu,“ popisoval náměstek hlavní úpravy.

Nemocnice chce rekonstrukci zvládnout za méně než šest týdnů. Po tu dobu ale musejí ženy rodit jinde. „Předpokládali jsme na 120 porodů, které se uskuteční v okolních nemocnicích, které jsme požádali o spolupráci,“ dodal náměstek Gregor. Rodičky již nemocnice nepřijímá od uplynulého víkendu.
Na rekonstrukci porodnice, která si vyžádá 8,3 milionu korun od kraje a dva miliony z peněz samotné nemocnice, přispělo i město, jehož zastupitelstvo minulý týden schválilo příspěvek 800 tisíc korun na pořízení anesteziologického přístroje.