A co zajímavého najdete v pondělním vydání? Například to, že nezaměstnaní, kteří jsou bez práce déle než rok, mohou od dubna žádat o příspěvek na dojíždění do práce. Často ovšem zjišťují, že nemají na peníze nárok. Buď jsou v evidenci úřadu práce kratší dobu, než je požadovaný jeden rok, nebo jim zaměstnavatel nedá smlouvu na více než rok. Navíc je nutná bezdlužnost.

Dále se v tištěném Olomouckém deníku dozvíte, jak fungují speciální trenažéry v novém vzdělávacím centru lékařské fakulty. Naše redaktorka si vyzkoušela laparoskopickou operaci a chirurgické šití nanečisto.

Sportovní fanoušci si zase mohou přečíst o úspěchu prostějovských volejbalistek, které porazily ve třetím zápase finále extraligy Olomoučanky 3:0 a slaví už osmý titul v řadě.

V neděli skončila jarní květinová výstava Flora Olomouc, která nalákala přes 60 tisíc návštěvníků. Dozvíte se, jak se jim veletrh líbil.

Ty, kteří si občas přivydělají prodejem na internetu, zase může zajímat, kdy už se takové kšeftování dá považovat za podnikání a musí danit výdělek.

Zábavová strana se věnuje například Hurvínkovi, který letos slaví už devadesát let. Přinášíme příběh, jak postava vznikla.

S Deníkem si také zasoutěžíte. Například v cestovatelské soutěži máte šanci vyhrát zájezd podle vlastního výběru!

Olomoucký deník v novém hledejte ve vašich oblíbených trafikách. Hezké čtení.