Do víceúčelového domu se má přemístit dvě stě úředníků z pracovišť rozmístěných v různých částech města.

Po dobu stavby budou motoristé moci parkovat na již zřízeném provizorním parkovišti v Legionářské ulici (u letadla) a v okolí stavby budou muset počítat s omezeným provozem.

Část Hynaisovy se zavře, auta budou jezdit obousměrně ulicí Wellnerova.

„Tato budova se bude stavět do konce roku 2012, následně zde bude umístěno dvě stě úředníků magistrátu města Olomouc, které v současnosti pracují v domech ve Švédské, Barvířské a Kateřinské ulici i z ulice Kateřinské a Vejdovského," uvedl náměstek olomouckého primátora Martin Major.

„Podaří se nám tak sdružit co nejvíce pracovišť, které nyní musí občané hledat v různých částech města. My se v průběhu tohoto mezidobí bude zabývat tím, co s těmito domy budeme naložíme, protože většina z nich je v našem vlastnictví,“ řekl Major.

Zbudování náhradního stání pro motoristy bylo podmínkou ještě před zahájením stavby. Proto už na konci listopadu loňského roku vzniklo dočasným rozšířením parkoviště v ulici Legionářská padesát nových míst. VÍCE: U letadla je nové parkoviště, kvůli stavbě v Hynaisově

Ve Wellnerově ulici vznikne dalších dvacet, ta však nebudou sloužit veřejnosti ale pracovníkům magistrátu.

„Po celou dobu faktické uzavírky parkoviště Hynaisova, tedy od konce února 2011 do konce roku 2012, bude upravená také dopravní situace v okolí této lokality. Část ulice Hynaisova přiléhající k parkovišti bude uzavřena a provoz bude sveden obousměrně do ulice Wellnerova,“ popsala Jana Urbaníková, mluvčí olomoucké radnice.

Podzemní garáže, kavárna, jídelna

Součástí nového pětipatrového objektu víceúčelového domu budou i dvě patra podzemních garáží.

„Místa k stání budou volně přístupná pro veřejnost a celkově by měla pojmout asi 310 aut. Přízemí zaplní i butiky a kavárna. V posledním patře bude velká jídelna pro zaměstnance magistrátu a jeho návštěvníky,“ popsal již před časem Roman Navrátil, jednatel společnosti Namiro, která je investorem stavby.

Investice do objektu se podle Navrátila vyšplhají na zhruba půl miliardy korun.

Magistrátní pracoviště pak zaplní nejméně padesát procent nebytových prostor, které se budou nacházet ve dvou patrech. Město si bude kanceláře od investora pronajímat.

Magistrát chce stomatologii

Podle mluvčí radnice Urbaníkové zatím není přesně dané, na jak dlouho by se sem pracoviště magistrátu přestěhovala.

„Všechna předběžná jednání o nájmu města v objektu Namiro se doposud vedla na dobu 20 let, konečné rozhodnutí však zatím nepadlo. Záležitostí se bude dále zabývat Rada města Olomouce,“ sdělila Urbaníková.

Stále zůstává ve hře jednání s Fakultní nemocnicí Olomouc, která má v budově přiléhající k nynějšímu magistrátu stomatologii. Právě sem by chtělo město po čase přesunout i zbytek odborů, které budou umístěné v objektu soukromého majitele.

„Čekáme, kdy nám fakultní nemocnice dá nějakou zprávu, že prostory budou volné. Pořád platí, že budovy stomatologie jsou pro nás důležité. Rádi bychom je získali a obsadili. Proces zatím vypadá na dlouho. Zatím nemáme žádné jasné stanovisko, kdy, za jakých podmínek bychom je mohli nabít, kdy bychom to mohli zrekonstruovat. jednání s ředitelem nemocnice dále pokračují,“ vyjádřil se Martin Novotný, primátor města.