„Utkání je vyhodnoceno jako rizikové a tomuto bude odpovídat nasazený počet sil a prostředků. Opatření se budou účastnit policisté služby pořádkové, kriminální a dopravní policie, policisté z antikonfliktního týmu a pořádkové jednotky Olomouckého kraje. Na zajištění veřejného pořádku se bude podílet rovněž Městská policie Olomouc,“ vyjmenovala policjení mluvčí Jitka Dolejšová.

Naznačila, že policie bude fanoušky sledovat už při cestě do Olomouce a pak následně hlídat jejich pohyb po městě.

„Budou preventivně působit na fanoušky obou týmů tak, aby se předešlo vzájemnému napadání a z toho pramenících výtržností, a to jak před zápasem a po zápase, tak v průběhu zápasu. Dalším z úkolů je zabezpečit bezproblémový příjezd, příchod, odjezd a odchod všech účastníků fotbalového utkání,“ uvedla Dolejšová.

Fanoušci půjdou od nádraží obvyklou trasou.

Polecejní opatření provázela i domácí zápas Sigmy s FC Baník Ostrava před dvěma týdny. Do akce byl nasazený i policejní vrtulník a jízdní jednotky na koních, včetně psovodů.

Návštěva asi pěti stovek fandů Baníku v Olomouci se tehdy obešla bez větších problému a výtžností. VÍCE: Baníkovci Olomouci neublížili, ani mimo stadion