Zápas na Andrově stadionu v Olomouci startuje úderem 15 hodiny.

Už v týdnu policejní těžkooděnci "trénovali" v ulicích Olomouce.

„Utkání bylo ze strany Policie České republiky vyhodnoceno jako rizikové, čemuž bude odpovídat i opatření, na které se policisté připravují. Do bezpečnostního opatření jsou zařazeni policisté pořádkové služby, včetně pořádkových jednotek, dále policisté kriminální a dopravní služby, policejní psovodi, policisté na koních a samozřejmě i policisté z antikonfliktního týmu,“ sdělil ve čtvrtek policejní mluvčí Libor Hejtman.

Olomoucké policisty posílí kolegové z Moravskoslezského, Zlínského a Jihomoravského kraje a podílet se budou také strážníci Městské policie Olomouc.

„Policisté budou monitorovat příjezd fanoušků do Olomouce i pohyb po městě, a to jak před zahájením, tak i po skončení utkání. Jedná se zejména o preventivní opatření, jehož cílem je zajištění veřejného pořádku ve městě, bezpečnost občanů a také plynulý a bezpečný provoz na silnicích,“ vysvětlil mluvčí.

„Vyzýváme jak fanoušky, tak širokou veřejnost, aby důsledně dbali pokynů policistů. V případě jakéhokoliv protiprávního jednání budou policisté připraveni zakročit a nežádoucímu jednání zamezit,“ doplnil.