S ním byl obviněn také čtyřiačtyřicetiletý vedoucí oddělení, který svého podřízeného dostatečně nekontroloval. Kompetentní úředník od prosince 2004 do září 2005 převzal desítky spisů o přestupcích, včetně těch nejzávažnějších, jako je řízení pod vlivem alkoholu. Akta však zůstala ležet zcela netknuta až do června loňského roku. "V rozporu se zákonem v nich neučinil ani jediný úkon. Tím u těchto přestupků došlo k prekluzi jejich projednání a bylo znemožněno uložení příslušné sankce. Toto učinil, ačkoliv si byl vědom možnosti promlčení," řekla policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Muž je stíhán pro podezření z trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele. Podle Dolejšové z dosavadního šetření ovšem neplyne, že by z odkladů měl úředník osobně nějaký prospěch. I když policie začala kauzu řešit až koncem roku, nevyřízené spisy odhalila už vloni v létě kontrola krajského úřadu. "Část se nám ještě rychlým vyřízením podařilo zachránit před promlčením, 77 přestupků však bohužel již nikoliv," řekl tajemník magistrátu Jan Večeř. "Signály, že zaměstnanec práci nezvládá, jsme měli již dříve. Měl ale k dispozici možnosti a instituty, jak to šlo řešit," konstatoval.

Rada města následně v reakci na ostudnou situaci schválila změnu celé struktury odboru, přijetí dalších sedmi pracovníků a posílení kontrolních pozic. "Příslušný úředník a jeho vedoucí jsou stále zaměstnanci magistrátu, byli však přeřazeni na jiné pracoviště," sdělil Večeř. Jejich propuštění by bylo možné až na základě pravomocného rozhodnutí soudu.

Pokud by je soud uznal vinnými, hrozí vedoucímu až tři roky vězení, jeho podřízenému trest od tří do deseti let.