Samotný zákrok, kdy policisté vstoupili do budovy, trval jen několik málo minut.

„Oba zatčení jsou podezřelí z rozsáhlé majetkové a násilné trestné činnosti, a to z trestných činů krádež, ublížení na zdraví, loupež, výtržnictví a maření výkonu úředního rozhodnutí. Muži, na které soudy vydaly zatýkací rozkazy, se ukrývali v domku v obci Mezice na Olomoucku,“ uvedla mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová.

Video ze zásahu najdete ZDE.

Na pětadvacetiletého muže, který se záměrně prokazuje doklady jiné osoby, vydán národní, evropský i mezinárodní zatýkací rozkaz již v roce 2004.

„Mladík byl po zatčení převezen do věznice k výkonu trestu odnětí svobody. Dalšího osmnáctiletého pachatele policisté eskortovali před soudce krajského soudu, který zatykač vydal,“ pokračovala mluvčí.

Obyvatelé Mezic o policejní akci nevěděli. „Zjistili jsme to večer z televizních zpráv, ale nechceme se k tomu vůbec vyjadřovat,“ uvedli místní.

Na zatýkací akci s krycím názvem Sometimes policisté pracovali delší dobu. Do závěrečné akce se zapojili na dvě desítky specialistů s pěti služebními psy.

„Objekt, ve kterém bydlela početná komunita, jsme už delší dobu monitorovali. Poté co jsme se přesvědčili, že jde o osoby, na které byly vydány zatykače, provedla zákroková skupina olomoucké policie bleskový zásah. Dotyční pachatelé byli překvapení a nekladli žádný odpor,“ doplnil vedoucí kanceláře ředitele olomoucké police Jiří Brada, který se pátečního zásahu účastnil.