Z noci na pondělí však zaslal do nemocnice další vzkaz, ve kterém změnil své vyjádření. Svůj čin hodlá udělat jinde, beze svědků a ohrožení jiných lidí. Situace se pomalu uklidňuje.

Mluvčí nemocnice Egon Havrlant v pondělí Olomouckému deníku sdělil, že provoz nemocnice není omezen, i když jsou na místě i nadále policisté.

„V noci na dnešek jsme dostali další e-mail, ve kterém je uvedeno, že pisatel hodlá svůj čin uskutečnit daleko od civilizace a že nechce ohrozit nikoho dalšího. Opět jsme samozřejmě tuto zprávu předali policii. Po dohodě s ní zatím zůstávají bezpečnostní opatření v platnosti," uvedl mluvčí nemocnice.

Nemocnice: Provoz není nijak omezen

Že se situace již pomalu uklidňuje, potvrdil Egon Havrlant také v úterý.

Urgentní příjem, kde podle původních e-mailů chtěl pisatel svůj čin údajně uskutečnit, střeží policisté od sobotního odpoledne.

„Naše pacienty můžeme ubezpečit, že provoz nemocnice není nijak omezen a běží zcela standardním způsobem. Po celou dobu poskytujeme péči v plném rozsahu všem pacientům včetně akutních, kteří směřují na urgentní příjem," doplnil mluvčí.

Policie: Stále na tom pracujeme

Policisté k případu, který je zaměstnává od soboty, nechtějí příliš vyjadřovat.

Mluvčí Irena Urbánková v pondělí i v úterý vzkázala, že na něm stále pracují.

„Bezpečnostní opatření je v platnosti, a to v nezbytně nutné míře pro zajištění bezpečnosti. S ohledem na rozsáhlé šetření není možné sdělit bližší informace," uvedla mluvčí. Doplnila, že případ policie nevyšetřuje pro spáchání žádného trestného činu. Nejde tak například ani o šíření poplašné zprávy.

V sobotu dorazili do elektronické pošty Fakultní nemocnice Olomouc tři e-maily, ve kterých anonymní pisatel sdělil, že si hodlá vzít život v areálu proto, aby mohly být jeho orgány po smrti využity k transplantaci.

Kromě přítomnosti zásahové jednotky policistů posílilo také zdravotnické zařízení interní bezpečnostní službu.

VÍCE: "Nemocniční" sebevrah se znovu ozval. Teď píše, že se chce zabít daleko od lidí