Zrekonstruovaná místnost má sloužit občanům, kteří budou například hledat u policie pomoc. Modernizované recepce policejních oddělení mají za úkol zlepšit úroveň komunikace mezi policisty a občany města. Do modra laděný prostor by měl na lidi působit vstřícněji.

„Obnova služeben probíhá už druhým rokem v?rámci projektu nazvaného P1000. Jeho účelem je zapojit do práce také lidi, pro které je obtížnější sehnat zaměstnání. Jako recepční mohou pracovat lidé s průkazem ZTP, s montáží zařízení pak pomáhají například vězni,“ vysvětlil ministr vnitra Ivan Langer.

Modernizace čeká i další služebny


Za loňský rok investovalo ministerstvo do celkové rekonstrukce služebny v Heyrovského ulici přes 3,5 milionu korun, necelé dva miliony si z?této částky vyžádala oprava fasády spolu s výměnou oken. Finanční podporu zajišťují kromě státního rozpočtu také peníze získané prodejem majetku ministerstva vnitra.

Policie se chystá dokončit modernizaci i ostatních služeben na Olomoucku. „Kromě Uničova, kde je recepce v podstatě již hotová, bychom letos chtěli otevřít také jednu na oddělení Olomouc 1,“ sdělil ředitel olomoucké policie Zdeněk Šebestík.

K devíti služebnám správy severomoravského kraje, které dostaly novou podobu loni, by pak letos mělo přibýt dalších třicet.

Nové rozdělení policie


Modernizace objektů souvisí s?přípravou na nové rozdělení působnosti policie, která by tak měla kopírovat členění krajů v České republice.

„S rozdělením policejní správy podle stávajících území krajů počítáme nejpozději do roku 2012. Všechny potřebné zákony budeme schvalovat již od roku 2009,“ nastínil Langer. Podobně by měly být reformovány i soudy. Dosavadní olomoucká pobočka Krajského soudu v Ostravě by se tak měla stát plnohodnotným soudem krajským.

„Na konec roku 2008 pak počítáme s převedením Moravského Berouna pod správu olomoucké policie. Berounští totiž momentálně stále spadají pod Bruntál,“ doplnil Šebestík.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika