„V rámci tabulkových míst chybí nyní na Olomoucku osm policistů pořádkové a dopravní služby, stejný počet pak hledá služba kriminální a vyšetřovací. Žádný útvar ale není závažně oslabený,“ informovala policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Téměř 50 lidí zařazených do útvarů policie Olomouckého okresu pak ještě studuje na školách, například v Holešově.

„Počet aktuálně chybějících policistů není nijak vážný a neohrožuje kvalitu udržování pořádku v našem okrese. Navíc policisté přicházející ze škol jednotlivé útvary ještě posílí,“ uvedl ředitel olomoucké policie Zdeněk Šebestík.

Na obsazení volných míst vytvořila policie kampaň probíhající od začátku února v celé republice.

Na webových stranách www.nabor.policie.cz láká především mladé lidi, kterým nabízí modernizované prostředí a kariérní postup.

Součástí modernizace devíti okresních služeben je také vybudování sítě nových recepcí pro styk s občany.

„Jako první v kraji dostalo již v půli ledna novou recepci oddělení v Heyrovského ulici. Nově otevřena je také recepce služebny v Uničově. Další se plánuje vybudovat pro obvodní oddělení 1 v centru Olomouce a ostatní budou následovat,“ uvedla k tomu Dolejšová.

Během února se má jednat také o možných změnách územní působnosti policie. V Olomouckém kraji by tak od roku 2009 mohla fungovat tři oblastní ředitelství.

„Již na konci roku 2008 se ale počítá s převedením Moravského Berouna pod správu policie Olomouckého okresu, ten totiž momentálně stále spadá pod Bruntál,“ doplnil Šebestík.