"Pohřešovaný byl v pořádku vypátrán. Rodina byla o jeho nalezení informována. Na osobě nebyl spáchán žádný trestný čin,“ uvedla policejní tisková mluvčí Tereza Neubauerová s tím, že žádné další informace policie sdělovat nebude..

Pátrání po Petříkovi policisté vyhlásili 11. května poté, co vlivný olomoucký politik a dnes už bývalý šéf olomouckých technických služeb zmizel.

O Petříkovi a jeho dalším politickém angažmá bude ve čtvrtek jednat olomoucká ČSSD, která definitivně schvaluje kandidátku do podzimních komunálních voleb.

Petřík původně šel do voleb jako čtyřka. V pondělí městský výbor ČSSD navrhl jeho vyškrtnutí.

Naposledy viděn 9. května

Petřík byl naposledy viděn 9. května po sedmé hodině v Brně. V Kobližné ulici jej zaznamenaly kamery, jak si vybírá peníze z bankomatu.

Ve stejný den přesně v 5.42 odešla z jeho mobilu zpráva organizátorům konference o odpadech v Ostravě a do Olomouce na magistrát a technickým službám. Psal o zdravotní indispozici. Omlouval se.

Od té doby o něm nebyly žádné zprávy. Spekulovalo se, že jeho zmizení souvisí s vyšetřováním veřejných zakázek, protože před dvěma měsíci zasahovala na radnici Národní centrála proti organizovanému zločinu a Petřík patří v Olomouci mezi vlivné hráče.

Primátor: Pozitivní zpráva

Zpráva o tom, že se Petřík našel a je v pořádku, přinesla úlevu. Oddechli si jeho přátelé i straničtí souputníci v čele olomoucké samosprávy.

„Je to zpráva velice pozitivní. Z lidského hlediska je velmi dobře, pokud je v pořádku. Je to skvělé,“ reagoval primátor Olomouce Antonín Staněk.

„Slyším to poprvé od vás. Je dobře, že je v pořádku. Je to kolega. Tato zpráva je velice pozitivní,“ přidal se náměstek primátora Filip Žáček (ČSSD).

Petřík je dlouholetým vlivným olomouckým politikem a ČSSD s ním počítala i pro další volební období. Na kandidátku jej v zimě nasadila jako čtyřku.

V pondělí byl městským výborem z kandidátky stažen.

„Veškeré kompetence má podle stanov členská schůze a ta může zítra rozhodnout jakkoliv,“ sdělil předseda olomoucké organizace strany Staněk.

„Doporučení výboru je doporučením, které by i bez ohledu na to, jestli by byl pan Petřík byl nalezen, nebo ne, mohl kdokoliv rozšířit, navrhnout jiného kandidáta,“ vysvětloval s tím, že s Petříkem poté, co policie oznámila, že odvolává pátrání zatím zatím nehovořil.