V Olomouci se objeví televizní šéf Zdeněk Pohlreich, michelinský šéfkuchař Radek Kašpárek nebo třeba vítěz kulinářské soutěže MasterChef z roku 2016 Jiří Halamka.

„U nás se mohou návštěvníci těšit na tříchodové menu, budeme dělat jedno z každé naší restaurace. Jsme pro všechny, kdo si místo objedná, může přijít. Je to lepší, než párek v rohlíku,“ zve Pohlreich do své nové mobilní restaurace na letošní ročník přehlídky vybraných jídel.

Pohlreich v Olomouci pokřtí svůj nový koncept mobilní restaurace Wheels.

„Během celého víkendu si budou lidé moci pochutnat na speciálním degustačním menu. Hlavním chodem budou dušená selečí líčka na kalvádosu s lanýžovou bramborovou kaší a restovanou zeleninou,“ láká Pavel Vysloužil, který stojí v čele organizačního týmu festivalu.

Svůj stůl ve Wheels si zájemci můžou předem rezervovat na internetu.

„Postavení tady té pojízdné restaurace trvá zhruba čtyři hodiny. Jediný limit je průjezdnost kamionu, jinak to dáme všude. Samozřejmě, samo to nevaří,“ říká ve vtipu Pohlreich.

Pro širokou veřejnost se na venkovním grilu Pohlreichova restaurantu budou servírovat BBQ žebra nebo telecí polpety s houbovým ragú a majoránkovou buchtou.

Tataráček z tvarůžků

Na dalších místech parku si návštěvníci budou moct vychutnat burgery a srnčí tatarák z Grill Pub Food Trucku, nebo husí játra foie gras s jablky a cibulkou.

Spolu s jídlem mohou odcestovat také do Jižní Ameriky a okusit tradiční argentinské lomito, pro milovníky hovězího bude k dostání býk na grilu.

„Jsme na Hané, takže chybět nebude ani tataráček z Olomouckých tvarůžků podávaný s polníčkovým salátkem,“ doplňuje Vysloužil.

Porcování ryb i Markéta Hrubešová

Kromě nabídek restaurací a různých gastro konceptů se na festivalu představí také farmářské a regionální produkty, destiláty, vína, pivo a kvalitní káva.

Na hlavním pódiu se za dva dny vystřídá řada špičkových českých kuchařů, kterým návštěvníci nejen doslova uvidí pod ruce při přípravě jídel a dezertů, ale také budou moci ochutnat, co přímo na místě připravili.

Pro vášnivé kuchaře bude probíhat ukázka toho, jak správně naporcovat velké ryby nebo jak správně vytáčet med.

Bohatým dvoudenním programem provede herečka a moderátorka Markéta Hrubešová.