Dům dětí a mládeže (DDM) v Olomouci zájemcům nabízí pětidenní pobyt na základně na Pohořanech, tentokrát s členy afrického kmene Ubongo.

"Budeme sbírat diamanty, bubnovat jako o život, lovit divou zvěř a překonávat Saharu. Akce je určena pro všechny od 6 do 20 let a volná místa stále ještě máme,“ uvedl tiskový mluvčí olomouckého Domu dětí a mládeže Radek Ježowicz.

Ti, kteří se chtějí podívat dál od Olomouce, mohou v sobotu vyrazit vlakem do Orlických hor, kde na ně v Olešnici čeká i blízká sjezdovka.

„Obujeme travní lyže a pod dohledem zkušených instruktorů a trenérů si sjezd každý vyzkouší. I na tuto pětidenní akci zbývá ještě posledních pár míst,“ pokračoval mluvčí s tím, že v pondělí se děti mohou s vedoucím vypravit i na jednodenní výlet do vídeňské zoo.

Ve středu 29. října pak mohou navštívit i Otevřený klub dětí a mládeže v Rožňavské ulici, kde pro ně bude připravena celá řada zajímavých soutěží a her.

V Domě dětí a mládeže ve Šternberku připravili na pondělní volný den turnaj žáků čtvrtých až šestých tříd ve florbale.

„Akce se koná od 9 do 12 hodin. V úterý si všichni ve spolupráci s městem připomínáme Den státnosti, kdy večer děláme lampionový průvod a ohňostroj,“ řekl ředitel DDM ve Šternberku Miroslav Sadil.

Ve středu se pak děti mohou podílet na Haloweenu, který ve Šternberku připravují o dva dny později. Mohou si vyřezat svá dýňová strašidla.

I v litovelském Domě dětí a mládeže mají ještě několik volných míst na pětidenní tábor do Cakova. „Na středu jsme připravili ještě jednu akci, ale ta je už obsazená,“ vysvětlila Ivona Odstrčilová, zástupkyně ředitelky DDM v Litovli.

Otevřený Klub mladých i dětské dopravní hřiště čeká na děti v Uničově. „Klub bude otevřený celý den od 10 do 18 hodin v pondělí i středu a přijít mohou i na dětské dopravní hřiště, které bude od 8 do 14 hodin otevřeno po oba prázdninové dny,“ uvedla ředitelka DDM v Uničově Jana Veselá.

Kromě toho tady připravili i potáborové setkání, které se koná od 27. do 29. října a je to určeno pro všechny děti, které byly na letních příměstských táborech. „Přihlásit se mohou ale všichni, kdo budou mít zájem. Poslední volná místa tam ještě jsou,“ doplnila ředitelka.