Jak výsledek hodnotí olomoucký podnikatel Richard Benýšek, který nejenže Topolánka volil, ale na kampaň mu poslal přes milion korun? Byla to z pohledu českého miliardáře špatná investice?

Překvapilo vás, že to bude 4,3 procenta?
Ano, je to překvapení. Čekal jsem, že bude úspěšnější.

V kolik jste věřil?
Myslel jsem, že to bude nad 10 procent. Ale překvapili mě, mile, jiní kandidáti, a to Marek Hilšer a Pavel Fischer, kteří měli slušný výsledek.

Co to ukazuje?
Že lidé chtějí změnu a nevyhovuje jim styl politiky, kterou prezentuje pan prezident Zeman. Je nyní otázkou, zda to profesor Drahoš dokáže zužitkovat v druhé části kampaně.

Pokud bychom se mohli vrátit k tomu, jak propadl Mirek Topolánek, nelitujete investovaných peněz?
Nelituji. Veřejně jsem dal najevo, že mám svého kandidáta, kterého podporuji. Věřil jsem, že bude hodně úspěšný. Prostě se to nepovedlo. Nepřátelům jsem ukázal, že se jich nebojím a přátelům zase, že se nebojím někoho podpořit.

Koho podpoří Richard Benýšek ve druhém kole?
Pokud se ptáte, koho bude pan Benýšek volit, tak lze odpovědět, že pan Benýšek je muž změny. Ale hlavně, ať jdou lidé volit, protože právo demokratické volby není všude samozřejmé a strašně snadno se ztrácí. A ekonomiky, které prosazuje pan prezident Zeman, mají největší problém s demokracií ve volbách.