Prostory jim nabídne chystané rozšíření areálu BEA centra u třídy Kosmonautů, který by již brzy měla mimo jiné doplnit i věž duchovního a společenského centra Spiritualia (na vizualizaci vpravo níže).   

„Pořád se budu soustředit na vzdělávání nezbytných profesí pro region. Na manažery, ekonomy, vlastníky malých a středních podniků, inovace a věci, které souvisejí s trhem, to je i marketing. Experti nás nezachrání," říká ředitel Moravské vysoké školy a olomoucký podnikatel Josef Tesařík.

Vizualizace vyhlídky centra Spritualia v areálu BEA centraMoravská vysoká je obecně prospěšná společnost. Co z nového kampusu bude mít veřejnost?
Okamžité, střednědobé a dlouhodobé prospěchy. Okamžitým přínosem je relaxační prostor, kde lidé mohou trávit volný čas. Střednědobý je, že se snažíme vybudovat jádro podpory hospodářství. Protože problém Olomouce je extrémní propad hospodářských aktivit města. Důsledkem je, že sestoupila Sigma, že Olomouc nemá v rámci republiky žádný význam. O ty vojenské nebo církevní do značné míry přišla a výsledkem je to, že tu lidé nemají zaměstnání.

Centrum Spiritualia v podobě věže má být vysoké téměř padesát metrů. Návrh sklidil i negativní ohlasy včetně námitek, že ohrožuje panorama města.
Dokumentační snímky potvrdily naprosto minimální zásah do panoramatu, viz dokumentace na stavebním úřadu. Na estetiku může mít každý jiný názor, ale rozhodující jsou hospodářské a civilizační trendy. A jestli se můžou v Londýně, Paříži, v Římě zajímat o ekonomickou činnost a stavět výškové budovy přímo v jádrech a nikomu to nevadí, nemyslím si, že v Olomouci jsme nejchytřejší na světě. Pár lidí upřednostňuje svoje estetické nebo jiné názory a vůbec se nezajímají, jak bude město v nejbližších dvaceti letech žít a prosperovat. V tom je zakopaný pes.

Často zmiňujete nutnou spolupráci podnikatelů, úředníků, politiků. Jak se to daří u nás?
Tady to neexistuje. Historické kraje kolem Brna, Ostravy, Prahy po desetiletí kloubily potřeby měst s jejich hospodářskými aktivitami, ať už to byly Vítkovice, Zbrojovka, ČKD. Vždycky si jich představitelé vážili. V Olomouci nic takového zatím nebylo a bohužel není.