„Máme osm firemních posádek a pět fun posádek, jezdí se na malé dračí lodi. Celkem se pojede nějakých třiatřicet jízd, všichni si zajezdí hned čtyři krát, navíc ještě každá posádka bude mít finálovou jízdu a pak se ještě utkají o absolutního vítěze,“ prozradil v sobotu dopoledne organizátor akce Petr Zakopal.

V souboji dračích lodí jde o to dojet první, ale hlavně o čas.

Motorkáři na silnici v okolí Červenohorského sedla
VIDEO: Ze silnice na sedle mají motorkáři závodní dráhu

„Důležité je, aby všech deset lidí pádlovalo stejně. Kromě nich je na lodi kormidelník a bubeník. Tím by měl být ideálně někdo lehký, kdo posádku pořádně vyhecuje, zařve na ni a dá jí sílu, aby to nevzdávala a pádlovala naplno,“ vysvětlil Petr Zakopal.

Účastníci jezdili až do odpoledne trasu necelých dvě stě metrů dlouhou, jedna jízda jim trvala něco přes minutu.

„Voda není optimální. Běžně bývá okolo dvou metrů, my máme místy jen sedmdesát centimetrů, takže loď se hodně zpomaluje, ale mohlo to být i horší,“ doplnil.

Sabina Jurajdová, kapitánka týmu Šternberské střela po první jízdě prozradila, jak moc náročné závody jsou. „Makačka je to hrozná, je to velká dřina,“ konstatovala s úsměvem kapitánka.

Do závodu se tým Šternberská střela přihlásil proto, že je jízda na dračí lodi baví a taky vzali olomoucké klání jako generálku před před závody na Slezské Hartě.

„Vcelku se nám jelo dobře, ale chybí nám trochu ta výdrž, na tom musíme ještě zapracovat,“ dodala Sabina Jurajdová. Na příchozí kromě soubojů na vodě čekalo i dobré jídlo a pití a na děti pak i atrakce nebo možnost svézt se na lodi. 

Přípravy na focení kalendáře, který spojuje superhrdiny a krásy Olomouce.
Nový kalendář ukazuje superhrdiny i krásy Olomouce. Podívejte se, jak jej fotili