V pondělí o tom informoval mluvčí olomoucké radnice Ivan Rašťák

"Primátor Olomouce Martin Novotný navštívil ředitele ostravského Úřadu pro zastupování státu ve věcech majektoprávních Karola Siweka. Výsledkem jejich jednání je dohoda, že ještě v tomto týdnu bude uzavřena smlouva na převod předmětných nemovitostí do majetku manželů Sedláčkových," uvedl Rašťák.

"To umožní novému vlastníkovi zahájit postupnou rekonstrukci zdevastovaného objektu a přípravu letošní rekreační sezóny," sdělil mluvčí radnice.

Podnikatel Vlastmil Sedláček chce ruinu budovy u prvního jezery opravit a vybudovat v ní WC, převlékárny i občerstevní. O její získání usiloval již několik let, dlouho však kvůli úředním průtahům vázl převod majetku.

Ještě před týdnem to vypadalo, že připravit vše na letošní sezonu nestihne. Podle posledního sdělení Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetktových se očekával převod nemovitosti v prvním pololetí letošního roku.

„Sezona za chvilku začíná a než se vše dokončí, bude skoro pryč. Je mi to líto, protože bych v životě nevěřil, že to může trvat tak dlouho. Každý, kdo jezdí na Poděbrady, ví, jak to tam vypadá. Chtěli jsme to ještě letos změnit,“ řekl Vlastimil Sedláček Olomouckému deníku na konci března.

Ačkoliv koupaliště Poděbrady leží už mimo katastrální území Olomouce a na pozemcích jiných vlastníků, olomoucká radnice každoročně přispívá na jejich údržbu

„Usilujeme už řadu let o kultivaci tohoto oblíbeného rekreačního areálu. Rozhodnutím rady města přispívá odbor životního prostředí už třetím rokem částkou 100 tisíc korun na udržování čistoty a odstraňování odpadků,“ řekl primátor Olomouce Martin Novotný.

Dalších 20 tisíc korun poskytlo město Olomouc stejně jako vloni místní organizaci Českého rybářského svazu na úklid okolí břehů po zimě. Do čištění se uplynulou sobotu pustilo přes stodvacet dobrovolníků, z Poděbrad odvezli přes dvě stě pytlů odpadků.