„A ještě… Neumím to ani vyslovit. Ano, to bych ještě ochutnal,“ ukazoval vousáč na tabuli venkovního baru Terasy na ceduli s názvy německých piv.

„Ne, tupláka raději ne. Stačí,“ smál se, když výčepní zkoušela, kolik ještě zdolá.

Výlov Hradeckého rybníka v Tovačově. 16. října 2021
Výlov v Tovačově přitáhl tisíce lidí. Takto to u rybníka vypadalo

Právě pivo si lidé nejraději dávají během návštěvy přírodního letoviska Poděbrady a provozovatelé se zlatavý mok o víkendech snaží spojit se zajímavým gastronomickým zážitkem.

„Tentokrát jsme se inspirovali Mnichovem a kousíček jsme se ho pokusili přenést na Poděbrady. Návštěvníci mohou ochutnat nejen piva, ale i jídlo, které nabízejí organizátoři originálního mnichovského Oktoberfestu,“ popisoval provozovatel restaurace Terasa Jiří Holub, kterého mohli návštěvníci vidět netradičně v „kroji“.

Na čepu jsou čtyři druhy německých piv, pivní speciály, k zakousnutí pak pečené koleno, bavorská klobáska currywurst, obatzda, což je bavorská sýrová pochoutka, preclík a chybět nemůže ani apfelstruedel.

Sehnat německá piva nebylo podle organizátorů Oktoberfestu na břehu jezera u Olomouce úplně jednoduché.

„V Olomouci jsme je nesehnali, museli jsme trochu hledat. Uspěli jsme v Brně a věříme, že je lidé ochutnají i v neděli. Snad se vše nevypije v sobotu. Zájem je velký,“ zval Holub na víkendovou akci.

Michal Staněk z Olomouce ulovil v neděli 26. září 2021 večer na Poděbradech kapitálního sumce.
Rekordní obr na Poděbradech! Rybář chytil sumce dlouhého 251 cm

Oktoberfest chtějí pořadatelé zařadit mezi tradiční akce. Termín plánují posunout na konec září, dobu, kdy se do německého Mnichova sjíždějí miliony lidé nejen z Bavorska.

Na polední říjnový víkend chystají na Poděbradech Dýňování, na kterém si zájemci mohou vyrobit podzimní výzdobu a ochutnat dobroty připravené z podzimní plodiny.

Dýně na výrobu výzdoby, kterou si odnesou domů, si zájemci mohou předem objednat na Terase nejpozději do 29. října.

Na Poděbradech rozšiřují pláž. Bagr odstraňuje stará mola a upravuje břeh, 13. září 2021
Na Poděbradech se bagruje, vznikne tam nová pláž