„Nechala jsem si prověřit vše, co jen bylo možné. A jsem ráda. Mám bříško, to vidím a tušila jsem, že tuku bude v těle více, ale že mám tolik svalové hmoty? To mě potěšilo. Teď čekám, jak dopadnu s cholesterolem,“ svěřila se paní Miroslava. „Je mi jednasedmdesát let a akci vítám, je navíc venku, na pěkném místě,“ ocenila.

Na Poděbradech měřili zdravotníci odpoledne kromě cholesterolu také krevní tlak a prováděli analýzu složení těla. Na základě zjištěných hodnot a celkové anamnézy pak rizikovým „pacientům“ doporučili další postup.

Zájemci taky mohli zkonzultovat s odborníky životosprávu, zda se dostatečně a správně hýbou a stravují. Připraveny byly ukázky nordic walking, včetně zapůjčení holí. Skloňovanými tématy byly otužování a duševní hygiena.

Sobota bude od 9 do 15 hodin patřit týmu fyzioterapeutů z Oddělení rehabilitace FN Olomouc, jenž zájemce naučí například správnému dýchání, protahování, posilovacím cvikům či cvikům zaměřeným na koordinaci.

„Kapacita sobotní akce je omezená, vzhledem k exkluzivitě nabízeného programu a jeho intenzitě během samotných cvičení je nutná rezervace,“ upozornil Adam Fritscher, mluvčí nemocnice.

Místa na sobotní program na Poděbradech se velmi rychle plní. Rezervaci je třeba provést prostřednictvím webu ZDE.