Vlastník pozemků v okolí prvního jezera Vlastimil Sedláček o zchátralou budovu bývalé restaurace usiluje již několik let. Hodlá ji opravit a zprovoznit v ní zázemí koupaliště včetně bufetu, převlékáren a toalet.

Smlouva na prodej zdevastovaného objektu z majetku státu byla již letos před začátkem sezony nachystaná, nakonec vše ale skončilo na nesouhlasu ministerstva životního prostředí.

„Ministerstvo životního prostředí nedodalo schvalovací doložku ke kupní smlouvě a naopak tuto smlouvu zamítlo. Nyní jsou karty opět rozdány a začínáme znovu,“ sdělil Karol Siwek, ředitel ostravské pobočky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), které jedná v této kauze se zájemcem o objekt Vlastimilem Sedláčkem.

Souhlas ministerstva už není třeba

Podle novely zákona však již pro ÚZSVM není od 1. července nutná schvalovací doložka ke smlouvám, které řeší prodej státního majetku do soukromého vlastnictví.

„Tím, že nemusí být udělená schvalovací doložka, budeme dále jednat. Vytvoříme novou smlouvu, která projde auditem a pokud bude vše v pořádku, není problém s odkupem restaurace,“ dodal Siwek s tím, že není možné přesně říct, kdy může být rozhodnuto.

Převlékárny, bufet i sprchy

Zájem Sedláčka o opuštěnou budovu v areálu koupaliště i přes průtahy stále trvá.

„I když se to řeší dlouho, věřím, že tentokrát už to vyjde. Mám hotové projekty na stavbu a nachystané peníze. Jakmile bude smlouva podepsaná, myslím, že do dvou třech měsíců už bude podstatná část prací na restauraci hotová,“ sdělil Vlastimil Sedláček.

Ten chce uvést restauraci do stavu, jaký byl před zhruba dvaceti lety.

„Budou tam oddělené převlékárny, sociální zařízení, sprchy. Také malé občerstvení, volejbalové hřiště, půjčovna lodiček, tak jak to bylo kdysi,“ popsal Sedláček s tím, že postupně chce seznam aktivit ještě rozšířit, například o jízdy na koních, vše tak aby bylo v pořádku s nároky na životní prostředí.

Pomoraví: Nejsme proti

Sedláček na Poděbradech vlastní většinovou část parkoviště a ještě další pozemky. Dohromady kolem třech hektarů půdy. Ovšem část pozemku pod zchátralou restaurací patří Agentuře ochrany a krajiny ČR, konkrétně Správě chráněné krajinné oblasti (CHKO) Litovelské Pomoraví.

Ta se však projektu a zájmům pana Sedláčka nebrání.

„V tuto chvíli jednáme o tom, že pozemky převedeme na úřad pro zastupování státu a ten bude dále řešit smlouvu s panem Sedláčkem,“ uvedl Michal Servus vedoucí správy CHKO Litovelské Pomoraví, s tím, že nemají s převodem problém a dokonce již dvakrát během administrativních tahanic vyslovili souhlasné stanovisko s odprodejem.

VÍCE

O KOUPÁNÍ NA OLOMOUCKU