Poklad musejí tedy hlídat tak dlouho, dokud je z jejich zakletí někdo nevysvobodí – tak zní pověst tradovaná o místě dnešního výletu.

Šestikilometrová túra do jednoho ze zajímavých míst Nízkého Jeseníku nedaleko obce Nová Hradečná je vhodný pro celou rodinu.

Při výšlapu pahorkatinou k zalesněnému vrchu Bradlo je však třeba dávat na ratolesti dobrý pozor, protože poslední kroky na Moravský Blaník, jak bývá zmíněný vrchol také nazýván, povedou do strmého kamenitého schodiště, které je však opatřeno železným zábradlím.

Do Nové Hradečné se turisté z Olomouce, Šternberka, Uničova i ostatních částí okresu dostanou nejjednodušeji vlakem. Z cílové železniční stanice vede cesta krátce po obci otevřeným prostranstvím, ale většina trasy vede lesem.

Od zastávky se výletníci nasměrují doleva k blízkým turistickým ukazatelům.

Cesta lesem, dlouhá necelé dva kilometry, je vedená po červené značce až na vrchol Bradla ve výšce šest set metrů nad mořem, který nabízí nádherný výhled na Jeseníky.

Pokud pokračujeme stále po červené, přijdeme až k rozcestí, u kterého se nachází studánka Březinka. Tady se mohou turisté osvěžit a pokračovat teď už po modré turistické značce až do Libiny, odkud je vlak může odvézt zpět k domovu.