V pátek odpoledne můžeme očekávat oblačno, případně polojasno a ojediněle slabé sněžení.

Na horách mohou teploty klesnout až k -8 stupňům Celsia, na Hané se má rtuť teploměru pohybovat okolo nuly.

Večer přibude oblačnosti a na většině území začne sněžit, sníh by měl padat až do rána. Od vyšších poloh je místy nutné počítat s tvorbou sněhových jazyků, což platí pro celý víkend.

„V sobotu bude zataženo, na většině území se sněžením. K ránu srážky jen místy,“ předpovídá meteorolog Roman Volný z ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Denní teploty se mají pohybovat v rozmezí -1 až +4 stupně Celsia v nížinách, od -4 do 0 stupňů Celsia na horách. V noci opět srážky na většině území a ochlazení.

„Přes naše území bude v čerstvém severozápadním proudění postupovat okludující frontální systém. Za ním k nám přechodně pronikne studený vzduch od severozápadu,“ popsal Volný.

Sjezdovka v Park Sportu Hrubá Voda. Ilustrační foto
Kam o víkendu? Na svatební veletrh, dómskou věž i lyžařské závody


Na nedělní ráno meteorologové předpovídají zataženo s občasným deštěm, výjimkou nebudou ani sněhové přeháňky. Teploty zprvu od -2 do +2 stupňů Celsia, během dne by rtuť teploměru neměla klesnout pod bod mrazu.

Na pondělí je předběžně vydáno varování před sněhovými přeháňkami a ojedinělou tvorbou náledí, od vyšších poloh hrozí sněhové jazyky a na horách závěje.

Teploty by se v nížinách měly držet nad nulou v noci z neděle na pondělí i během dne.

„Aktuálně není v platnosti výstraha, ale doporučujeme sledovat upřesňované předpovědi počasí,“ radí web ČHMÚ. 

Ilustrační foto
Kam na ples? Tady jsou tipy na víkendové bály