Po vykolejení vagonu zůstala trať směrem na Velkou Bystřici uzavřená až do úterního odpoledne. Cestující vozily autobusy.

„Provoz byl obnoven ve 13 hodin. V místě nehody je ale omezena rychlost, vlaky tudy musí jezdit pomaleji,“ sdělil Marek Illiáš ze Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).

Ta teď incident vyšetřuje. Přesná škoda zatím vyčíslena nebyla, ale už v pondělí mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal prozradil, že pravděpodobně půjde o šestimístnou částku.

„Na kolejích je škoda za milion, na vagónu zhruba 400 tisíc,“ řekl.

Nákladní vlak se v pondělí 11. března krátce po půl jedenácté dopoledne při posunu samovolně rozjel. Tři vagóny projely návěstidlo, jeden z nich vykolejil.

Nikdo nebyl zraněn, ale nehoda omezila provoz na dvou tratích. Směrem na Šumperk se jej podařilo obnovit asi po třech hodinách.

Vlaky mezi Olomoucí a Opavou měly podle prvotních předpokladů vyjet v pondělí ve 13 hodin, ale čas zprůjezdnění trasy byl posunut. Nejprve na 18 hodin, v průběhu dne až na úterní poledne. Nakonec tudy první souprava projela v úterý po 13. hodině. Do té doby byla v části trasy, konkrétně mezi Olomoucí a Velkou Bystřicí, zajištěna náhradní autobusová doprava.