Novým provozovatelem pláže se stal Radek Kocourek, který má také občerstvení na Špici v Mostkovicích nebo U Žraloka v Plumlově. Vedení Mostkovic se ve finále rozhodovalo mezi dvěma uchazeči.

„Oba na velmi slušné úrovni splňovali všechny podmínky pro provozování pláže. Nakonec jsme se rozhodli pro pana Kocourka, protože má více zkušeností a u plumlovské přehrady už provozuje jedno občerstvení,“ zdůvodnil zastupitel Jiří Kremla.

Nový provozovatel by chtěl pláži vrátit její dřívější věhlas. „V první řaději ale musím dát trochu do pořádku, je totiž v dost zanedbaném stavu. Bude to běh na dlouhou trať a vyžádá si to investici v řádu statisíců korun,“ uvedl Radek Kocourek.

Pláž U Vrbiček by rád zvelebil ve třech směrech. „V první řadě je to sport. Chtěl bych obnovit volejbalové hřiště, vybudovat tři petanqueová hřiště a postavit tu betonový stůl na stolní tenis a pískoviště s houpačkami,“ vyjmenoval Kocourek, který na pláži hodlá pořádat i kulturní akce.

„Natáhneme k pódiu elektřinu tak, aby se tu daly pravidelně pořádat třeba folkové koncerty a country festiválky. Zatím nic megalomanského, jen takové komorní podniky,“poznamenal Kocourek.

Jak dodal, rekreanti budou mít k dispozici dřevěná lehátka a kiosek s pitím a chuťovkami, který bude otevřen nejpozději odpoloviny dubna alespoň o víkendech,“poznamenal Kocourek.

Obec Mostkovice se rozhodla pronajmout rekreační pláž U Vrbiček, protože její bývalý nájemník nesplňoval potřebná kritéria a tak mu obec smlouvu neprodloužila.