Ceny vstupného na olomoucký krytý bazén a do sauny se od března zvýšily o deset korun. Hodina plavání pro dospělé návštěvníky v době od 6 do 14 hodin nyní stojí padesát korun, od 14 do 21 hodin se platí šedesát korun.

Víkendové plavání v době od 9 do 21 hodin přijde na pětašedesát korun. Zvýšení cen schválila rada města Olomouce na svém zasedání koncem ledna

„Reagujeme tím na letošní zdražení elektrické energie, zemního plynu a na zvýšení dně z přidané hodnoty. Ceny vstupného jsme upravovali naposledy před rokem. Roční návštěvnost se pohybuje kolem 400 tisíc lidí,“ sdělil ředitel společnosti Olterm Pavel Kolář.

Za služby si připlatí také návštěvníci zrekonstruované sauny, dvě hodiny pobytu pro dospělé nyní stojí devadesát korun.

Podražilo také vstupné na venkovní bazén, v době od 9 do 16 hodin se bude platit pětasedmdesát korun, po 16. hodině jen šedesát korun.

Ani bohuňovické Centrum zdraví, kam ročně zavítá kolem 100 tisíc rekreantů se kvůli zdražení energií nevyhnulo zvýšení cen vstupného.

Od února si však o pět až sedm procent připlácejí jen dospělí návštěvníci. „Vstupné pro důchodce, děti a tělesně postižené jsme nechali na stejné úrovni. Nezvýšily se ani poplatky za návštěvu fitcentra. Hodina na bazéně pro dospělé podražila o pětikorunu na současných pětapadesát korun, za dvě a půl hodiny koupání se teď platí pětasedmdesát korun,“ řekl ředitel centra Josef Izák.

Lidé, kteří do Bohuňovic vyrazí do sauny si sice desetikorunu připlatí, ale mohou v ní být déle než dosud. „Dobu pobytu jsme prodloužili na tři hodiny, návštěvníkům přidáváme k dobru dalších patnáct minut na převlékání. Dospělí od února za saunování platí devadesát korun,“ dodal Izák.