Jinde na Olomoucku je situace kolem těchto energeticky náročnějších provozů napjatější. V Uničově, kde právě v těchto týdnech probíhá výběr dodavatelů elektřiny a plynu, budou více vědět v říjnu. V Bohuňovicích bude provoz Centra zdraví na programu nejbližšího zastupitelstva.

Očekávaný standard chceme udržet

„Jedná se o plánované navýšení ceny po roce. Úprava reflektuje avizované zvyšování nákladů na energie,“ reagoval hlavní manažer Plaveckého stadionu Olomouc Dalibor Přikryl.

Další zdražování vstupného na plaveckém stadionu ani v aquaparku kvůli raketově rostoucím cenám energií na trhu vedení společnosti nechystá. „Máme nasmlouvané obchodní podmínky tak, abychom drželi standardní ceník,“ uvedl Dalibor Přikryl.

Dokumentaristé Marek Pešl a Jakub Plánka v areálu bývalém armádním areálu u Velkomoravské ulice v Olomouci
Co se dělo za plotem ve Velkomoravské? Film ukáže svět skrytého areálu

Návštěvníci olomouckých areálů se podle něj ani nemusejí obávat toho, že by provozovatel snižoval teplotu vody v bazénech nebo ubral na vytápění šaten. „Nepočítáme, a ani jsme o tom neuvažovali, že bychom jakkoliv omezovali topení. Chceme udržet standard, který od nás očekávají jak zákazníci, tak zřizovatel. Do konce letošního roku stoprocentně,“ sdělil.

Situace v Uničově a Bohuňovicích

Na krytém bazénu v Uničově se vstupné lehce upravovalo loni na jaře. Hodina dospělého návštěvníka aktuálně přijde na 50 korun, snížené vstupné činí 40 korun a děti do šesti let platí 30 korun. Bazén je v majetku města, které má prostřednictvím aukce vybraného dodavatele elektřiny a plynu na určité období, a tento dodavatel pod dobu platnosti smlouvy garantuje cenu.

Silnice z Hněvotína do Lutína bude kvůli rekonstrukci od čtvrtka 1. září 2022 pro veškerou dopravu uzavřená.
Silnici z Hněvotína do Lutína zavře oprava, na měsíce

„Tyto smlouvy ovšem brzy skončí a právě v těchto týdnech probíhá výběr – prostřednictvím aukce – dodavatelů elektřiny a plynu na období 2023 až 2024. Tudíž jakékoliv kalkulace provozních nákladů a z nich vyplývající případné korekce vstupného proběhnou až po ukončení výběru dodavatelů; pravděpodobně v říjnu,“ vysvětlil mluvčí městského úřadu Marek Juráň.

Napjatá je kvůli energiím situace také v Bohuňovicích, kde bude provoz tamního areálu s bazénem řešit zastupitelstvo na nejbližším zasedání. „Situace je špatná. V červenci jsme platili za plyn místo dosavadních 40 tisíc korun 110 tisíc korun. Dotovat bazén v takové míře nebude možné,“ reagoval starosta obce Josef Fryčák.

Na stole je podle vedení obce několik možných řešení, včetně dočasného uzavření provozu. „K tomu bych ale přistupovali velmi neradi. Je to krajní řešení. Faktem je, že situace s cenami energií je katastrofální,“ uzavřel starosta.