Podle Lumíra Hynečka, ředitele firmy, která zlatavý mok vyrábí, je to o tři a půl tisíce hektolitrů víc než v loňském roce.

Pivovar letos zákazníkům nabídl i nová piva, ochucené alkoholické i nealkoholické speciály a v areálu otevřel i historickou expozici. Podnik si pak během celého roku připomíná už 120 let vaření piva.

„Pivovaru Litovel se podařilo navýšit produkci piva i navzdory ne příliš zdařilé letní sezóně, kterou provázely extrémní teplotní výkyvy. Největší úspěch patří vlajkové lodi Litovel Moravan, jehož produkce letos dosáhla historického maxima. Následuje ho Litovel Premium, vyhlášený jako nejlepší ležák v České republice a držitel titulu České pivo 2013," uvedl ředitel.

Prodeje litovelského piva pozitivně ovlivnily i letošní novinky v sortimentu.

Patří k nim Speciál Václav, ochucené pivo Litovel Red Orange a ochucená nealkoholická ovocná piva Litovel Pomelo Free a Litovel Citron Free.

Zvýšenou poptávku pivovar očekává i o Vánocích, kdy roste především prodej vícestupňových piv a speciálů.

„Od začátku prosince je v prodeji Litovel Gustav a Litovel Sváteční 13°. Gustav je letos poprvé také ve vánočním balení. Je to dárek všem štamgastům, takže je možné ho koupit jen v restauracích, pivnicích a hospodách s Litovlí na čepu," informovala tisková mluvčí pivovaru Hana Matulová.

Litovelský pivovar si letos připomíná 120 let, oslavy vyvrcholily narozeninovými hody začátkem listopadu. Z oslav by se podle vedení firmy měl stát každoroční svátek.

„Zábavnou formou jsme se snažili veřejnosti prezentovat místní řemesla a výrobky s dobrou hudbou a pivem. Je to jedna z akcí, kterou chceme dlouhodobě pořádat a otevřít tak pivovar lidem," doplnil Lumír Hyneček.