Letos také organizátoři připravili možnost přespání ve stanovém kempu v nedalekém areálu chomoutovské pevnůstky.

Festival Beerfest potrvá do neděle a vystoupí na něm skoro třicet kapel. Během prvního dne zahrají MIG 21 v čele s Jiřím Macháčkem a Tři sestry Lou Fanánka Hagena. Na vedlejší scéně si mohou návštěvníci poslechnout koncert Vladimíra Mišíka.

Čtvrteční program zahájí kapela Turbo, následovat bude slovenská polorodinná formace No Name v čele s Igorem Timkem, po jedenadvacáté hodině zahrají Chinaski. Na vedlejší scéně vystoupí Petr Spálený a Cocotte Minute.

HUDEBNÍ PROGRAM PIVNÍHO FESTIVALU 2009

Na pátek si pořadatelé připravili pro návštěvníky koncert kapel Kryštof a folk-rockové formace Fleret, která tentokrát dorazí bez zpěvačky Jarmily Šulákové. R´n´R band Marcela Woodmana uzavře páteční program po dvaadvacáté hodině na vedlejší scéně.

Největší hvězda, která od organizátorů přijala pozvání, švédsko-norská rap-metalová skupina Clawfinger, zahraje v sobotu.

Hudební formace, kterou akademici ocenili v roce 1994 Grammi za nejlepší švédskou hard-rockovou kapelu, zahraje v devět hodin večer. Kromě nich během dne vystoupí hudebník Michal Kocáb, David Kraus také František Ringo Čech.

Neděle jako poslední festivalový den bude ve znamení revivalových kapel, návštěvníkům se představí Robie Williams Revival, Pražský výběr Tribute a další.

Stopadesát korun na den

Zájemce o ochutnávky různých druhů piva a poslech hudby vyjde vstupenka na středu, čtvrtek a pátek v předprodeji na 110 korun za den, přímo na místě za ně lidé zaplatí 150 korun.

Na sobotu lze vstupné v předprodeji pořídit za 130 korun, na místě pak za 250 korun. Nedělní revivalový program je nejlevnější, lístky budou k dostání pouze na pokladnách u areálu za 30 korun.

Kdo bude chtít využít letošní novinky a přespat ve stanu vedle pivního areálu, vyjde ho noc na 150 korun za osobu.

Linda Lešikarová