Nové pítko bylo nainstalované na dětském hřišti nedaleko mateřské školy Michalské stromořadí v polovině června. Voda z něj zatím neteče, což vadí některým rodičům.„Není to jen záležitost letošního léta. Nefungovalo ani to původní. Už v květnu loňského roku jsem se telefonicky obrátila na výstaviště Flora, které je správcem hřiště. Dozvěděla jsem se, že jsou problémy s napojením na vodovod ve školce. Telefonovala jsem tedy na odbor školství, ale tvrdili mi, že problém je na Floře a přehazovali si mě mezi sebou. Dodnes se bohužel nic nevyřešilo. Nefungovalo staré pítko a nefunguje ani nové,“ řekla Olomoučanka Barbora Čermáková.

Letos na jaře byla dětská hřiště kvůli mimořádným opatřením uzavřená. Jakmile se pro veřejnost otevřela, obrátila se Barbora Čermáková na správce znovu.

Konicko vzdoruje Covidu-19
Konicko vzdoruje covidu: stále nula nakažených! Jaký tam mají recept?

„Omluvili se, že to tak dlouho trvá. Nicméně voda z pítek neteče dodnes. Je absurdní, že se dvě instituce spadající pod město nejsou schopny dohodnout a nové zařízení zprovoznit. Veřejný prostor určený rodinám je v Olomouci zanedbaný. Na hřištích chybí také veřejné toalety. Město bohužel občany neinformuje o tom, zda v těchto záležitostech něco aktivně podniká. Je pro nás těžké se k informacím vůbec dostat,“ postěžovala si Olomoučanka.

Původní pítko na hřišti u mateřinky muselo být kvůli špatnému technickému stavu a únikům vody odstraněno. V polovině června letošního roku je nahradilo nové.

Stejné pítko přibylo také na hřišti ve Smetanových sadech.

„Jsou mnohem kvalitnější, litinová a v provedení antivandal. Jedno přišlo na přibližně dvacet tisíc korun. Od června jsme řešili smluvní vztahy s Moravskou vodárenskou a mateřskou školou Michalské stromořadí, což termín připojení bohužel pozdrželo. V minulém týdnu jsme smluvní vztahy dořešili a chtěli jsme pítko zprovoznit. S ohledem na výrazný nárůst případů koronaviru a po konzultaci s hygieniky to však kvůli nepříznivé epidemiologické situaci raději dělat nebudeme,“ vysvětlil technický náměstek výstaviště Flora Jiří Svačinka.

Pítka budou mimo provoz nejméně do konce letošního roku, návštěvníky hřišť už na to upozorňují vyvěšené letáčky.