Ten se nakonec podařilo odvrátit. Díky ohlasům se majiteli pekárny ozval zájemce. Nejenže v Litovli zachová poctivou výrobu rohlíků, vek, koláčů nebo vánoček, ale slibuje rozšíření sortimentu o další dobroty.

Počátkem devadesátek, když se v tehdejším Československu naplno otevřel prostor pro soukromé podnikání, koupil Aleš Hubáček na úvěr dům s řeznictvím v Masarykově ulici v Litovli.

Provoz postupně rozšířil o bufet a malou řemeslnou pekárnu. Tehdy vyrůstaly napříč regionem a jejich křupavé a voňavé výrobky sklízely u zákazníků velký úspěch.

Lidl připravuje novou prodejnu v Litovli. Vyrůst by měla na místě nynějšího zemědělského areálu poblíž Pivovaru Litovel. Stavební odbor již zahájil územní řízení.
Lidl si jde v Litovli pro územko. V Olomouci má pozemky pro další obchod

„Našel jsem šikovného pekaře a vybudoval úspěšnou řemeslnou výrobnu, která funguje třicet let. Stalo se však, že nájemci, který je zde 22 let, zdraví nedovoluje, aby pokračoval. Měsíce jsme hledali, kdo by pekárnu převzal, ale marně,“ popisoval nečekané nesnáze Aleš Hubáček.

Jiří Šolek provozuje v Mohelnici oblíbenou burgrárnu
Na jeho burgery jezdí lidé až z Olomouce. "Dělám je tak, jak chutnají mně"

Obrovská odezva 

Už to vzdával a v kalendáři si poznačil datum, kdy upečou poslední rohlík a vánočku.

„Tu mě napadlo zkusit sílu sociálních sítí. Byl to jen takový zoufalý výkřik, co na to lidé řeknou, jestli pekárnu vůbec chtějí. Odezva byla obrovská a namotivovala mě k tomu, že zkrátka musím udělat maximum pro zachování provozu, což se nakonec podařilo,“ líčil Aleš Hubáček.

Pískovna Štěpánov-Březce.
Pískovna u Štěpánova láká k osvěžení. Bude se tam koupat a rekreovat?

Zachránce ze Šternberka

Zpráva se donesla k provozovateli prodejny ve Šternberku, kde nabízí výrobky malých pekáren z okolí a domácí zákusky.

„Pekařskou výrobu nemáme a chtěli jsme ji. Úplně náhodou jsem se dozvěděl o situaci v Litovli a s panem majitelem jsme si už plácli. Mám radost,“ svěřil se Jakub Semler.

Plánuje menší rekonstrukci prodejny a co nejdříve chce opět otevřít.

„Rádi bychom si převzali zaměstnance a zachovali stávající výrobu, kterou ještě rozšíříme o to, co nabízíme ve Šternberku, tedy cukrářské výrobky, svačinky, kávu,“ vyjmenovával.

Mladí farmáři v Olomouci otevřeli samoobslužný stánek s čerstvou zeleninou bez chemie. Denně jsou v nabídce i vejce nebo květiny. Platí se do kasičky.
Farmáři v Olomouci otevřeli sámošku s čerstvou zeleninou. Platí se do kasičky

Denně i přes tisíc rohlíků

Malá litovelská pekárna podle majitele v nejúspěšnějších časech prodala denně i přes tisíc křupavých rohlíků přímo z pece.

„Máme na padesát druhů sladkého a slaného pečiva. Oblíbené jsou naše vánočky, velké koláče s ovocem a tvarohem, úspěch mají naše veky,“ zmínil některé z nejprodávanějších druhů pečiva.

Slanému sortimentu v poslední době kraluje zapečený rohlík s párkem ve verzi s kečupem a sýrem.

„Je to jinak naválený rohlík, do kterého se dá párek, kečup nebo hořčice. Šoupne se do kynárny a pak se peče. Tuto oblíbenou dobrotu chceme rozhodně zachovat,“ ujišťoval nad plechem s netradičním párkem v rohlíku Jakub Semler.

Zemědělské družstvo Senice na Hané zahájilo prodej vepřového konečným zákazníkům. Jak zdůrazňují zemědělci, za dobrou cenu dostanou špičkovou českou kvalitu, květen 2023
Družstvo na Olomoucku prodává nejčerstvější maso ze svého chovu. Zájem překvapil