Letos pekla Marcela Berger Smrčková vánočky už čtyři. O uplynulém víkendu je chystala na tradiční soutěž do Uničova, jenže dvě při pečení trochu povolily a tak pekla nové.Její vánočky jsou vyhlášené a v soutěži o tu nejlepší, která se každoročně koná v Uničově na Olomoucku, lidem chutnají nejvíc. Také letos vánoční sladká pochoutka z nedalekého Medlova bodovala.

„Kdyby to nebyla soutěž, tak bude vánočka nádherná. Ale protože nervozita udělala své, tak jsem pekla celkem čtyři kousky. Ale určitě mě ocenění potěšilo, nepočítala jsem, že opět vyhrajeme. Za obec jsme skončili první a v kategorii jednotlivců jsem pak skončila na třetím místě," vysvětluje Marcela Berger Smrčková.

Pletenou vánočku začala péct před dvaceti lety a důvodem byla vzpomínka na její babičku.

„Jednou v neděli jsem seděla s mojí tetou, vzpomínaly jsme na svátky a já si vzpomněla na vánočku, kterou dělávala naše babička. Byla zvláštní tím, že když se rozkrojila, mohla se loupat jako kůra ze stromu," popisuje žena, která pracuje na medlovském obecním úřadě jako účetní.

Jenže recept na tak dobrou vánočku se neuchoval, babička jej nosila v hlavě, poměry měla v oku.

„Když nás babička opustila, už nikdy jsem tak dobrou vánočku nejedla, v rodině ji nikdo neuměl. Proto jsem si řekla, že zkusím upéct právě takovou," pokračuje.

Trvalo jí dlouhých pět let, než chuť na kterou dodnes vzpomíná našla. Vánočka těžká není, ale jestli se povede, je prý vždy tak trochu risk. Musí se hlavně dodržet postup.

Kynutí, pečení, rozinky. Na všem záleží

„Záleží hodně na surovinách a pak také na délce kynutí a pečení, všechny tři věci jsou důležité. Babička pekla v klasické troubě od kamen a to taky dělalo svoje. Ale myslím si, že jsem se k tomu dopracovala, jen jsme ji trochu vylepšila. Nepamatuji si, že by tam babička tehdy dávala mandle. Hlavní byly rozinky ," vzpomíná.

Není to ale jediná tradiční sladkost, která u Bergerových na vánočním stole nesmí chybět. Na talíři bude i linecké cukroví, vanilkové rohlíčky a taky zázvorky.

„Ty se pečou už na Mikuláše, aby se do svátků hezky rozležely. Dřív jsem dělávala až šestnáct druhů, teď je to tak okolo deseti," prozrazuje Marcela Berger Smrčková.

Vánočku pro svou rodinu se ale teprve péct chystá. Na Štědrý den, ve čtvrtek 24. prosince si trochu přivstane, aby už dopoledne kuchyní voněla čerstvě upečená dobrota. Pokaždé si při práci vzpomene i na svou babičku.

„Trvá to zhruba tak tři až čtyři hodiny než je hotová. A protože peču i svým dvěma dcerám, budu chystat vánočky rovnou tři, všechno se ale musí dělat postupně. Na Vánoce se ale těším, hlavně na vnoučata, že se jako rodina všichni spolu sejdeme," uzavírá Marcela Berger Smrčková. (paš)