S tímto pořadem se mohli diváci potkat již v minulé sezoně, tehdy se ale odehrával v jednom olomouckém klubu.

Premiéra v novém prostoru se uskutečnila v tomto týdnu. Pozvání přijal zpěvák a architekt Pavel Bobek.

„Vyrůstal jsem na jeho písničkách, rodiče si kazetu s jeho albem Veď mě dál, cesto má pouštěli pravidelně v autě, když jsme vyjížděli na rodinné výlety,“ prozradil Hrbek.

Jak hodnotíte premiérový díl talkshow v Divadle hudby?
Funguje výborně. Divadlo hudby je pro tento typ pořadu ideální. Technické zázemí, komfort pro hosta a hlavně pro diváky. Je to prostor, který od začátku navozuje intimní, ztišenou atmosféru, v níž se dá mluvit o čemkoli. Od lehkých témat až po ta tíživá, aniž by měl kdokoli z přítomných měl pocit nepatřičnosti. Zkrátka talkshow do tohoto prostoru patří.

Proč jste zahájil talkshow DH v DH právě Pavlem Bobkem?
Pavla Bobka jsem chtěl mít v pořadu už dávno. Vyrůstal jsem na jeho písničkách, rodiče si kazetu s jeho albem Veď mě dál, cesto má pouštěli pravidelně v autě, když jsme vyjížděli na rodinné výlety, a ty byly pro nás s bratrem vždycky událost. Takže když dodnes slyším Pavla Bobka zpívat třeba Já býval hodný táty syn nebo Oh, Ruby či Nedělní ráno, jsem hned zpátky v těch letech. Navíc Bobek mě vždycky něčím přitahoval jako zpěvák, i když se u toho nikdy nehýbal, maximálně si dal ruku v bok. A je to velmi vzdělaný člověk, což u zpěváků nebývá vůbec pravidlem. Navíc na Pavla Bobka chodí dnes už i nejmladší generace, takže volba byla jasná.

Co na to sám Bobek? Jak si užil olomouckou návštěvu?
Nemůžu mluvit za něj. Ale jsem skoro přesvědčen, pokud tedy budu bezvýhradně věřit jeho slovům, byl nadšený olomouckým publikem, které si vynutilo tři přídavky. V průběhu večera totiž zazpíval asi osm písní, a to jen za doprovodu kytaristy Pavla Maliny. Lidi ho vůbec nechtěli pustit z pódia. K jeho dobrému pocitu z večera patřilo, jak sám říkal, i setkání s Marií Rottrovou, které jsme mu jako překvapení zprostředkovali přes skype. Prostě v jednom okamžiku jsme vytočili její číslo a začali si spolu povídat. Byl to velký zážitek. Marie Rottrová o našem telefonu samozřejmě věděla, byli jsme domluveni, ale pro pana Bobka a diváky to mělo být překvapení.

Bude se někomu volat i v příště?
Ano, řekli jsme si, že to výborně funguje a že to bude stálý prvek každého dalšího dílu.

Zaznamenal jste nějaké ohlasy návštěvníků?
Zaznamenal jsem zatím jen pozitivní reakce, lidi odcházeli ve velmi dobré náladě. Pokud byly taky nějaké kritické hlasy, a bylo by divné, kdyby nebyly, nikdo se mi s nimi nesvěřil. Každopádně jsem rád, že se už pár lidí při odchodu ptalo, kdo bude hostem příště, že by rádi přišli, což mě moc těší.

Mohl byste prozradit, na koho se mohou lidé těšit v dalším díle?
10. října budou hned dva hosté najednou. Spisovatel Michal Viewegh, který v rámci večera uvede svou knižní novinku a bude z ní i chvíli číst. Spolu s ním budeme hostit Martina Reinera, spisovatele a zároveň Vieweghova nakladatele. Martin bude taky číst něco ze svých textů. A samozřejmě i v tomto případě se bude volat nějakému vip hostovi. Teď momentálně přemýšlíme nad tím, kdo bude ten nejvhodnější host po telefonu. Ale určitě to bude velké překvapení.