Práce na některých stavbách začnou už letos. Chodu akademického života by se však dotknout neměly, jen studenti právnické fakulty budou mít od 22. října více než dvouměsíční prázdniny.

„Na začátku jsme si nechali vypracovat energetické audity u všech budov. Hlavně nám jde o to snížit náklady na odběr energií a také vylepšit jejich stav,“ uvedl kancléř Univerzity Palackého Rostislav Hladký.

Většina oprav, jejichž začátek je naplánovaný ještě na letošní rok, běžný provoz univerzitních pracovišť neomezí.

Pouze právnická fakulta, u které jde o rekonstrukci obou budov, se rozhodla přerušit výuku. Na fakultě se bude učit do pátku 22. října. Studenti a učitelé se vrátí až v pondělí 10. ledna 2011.

„Termín stavebních prací nemohla fakulta ani univerzita zásadně ovlivnit. Naplánované aktivity jsou součástí většího projektu, který dotují evropské fondy. Zdržení při výběrových řízeních způsobilo, že stavbaři začnou pracovat později, než bylo v plánu,“ uvedla Milana Hrušáková, děkanka Právnické fakulty UP.

Harmonogram akademického roku se tak posune.

„Výuku v zimním semestru prodloužíme do 11. února, pak bude zkouškové období,“ řekl Filip Ščerba, proděkan pro studijní a pedagogické záležitosti UP.

Doplnil, že na letní semestr, který začne 14. března, naváže zkouškové období trvající až do konce července.

„Studenti tak nebudou zkráceni na svých studijních možnostech ani povinnostech,“ podotkl Ščěrba.

Univerzita Palackého získala na rekonstrukce peníze z fondů Evropské unie. Opraví za ně některé z budov vysokoškolských kolejí a vybrané objekty lékařské, právnické, přírodovědecké, pedagogické a filozofické fakulty.

U některých staveb začnou práce ještě letos a skončí v únoru 2011. Úpravy se tak například dotknou budov Teoretických ústavů lékařské fakulty či obou objektů právnické fakulty. Ostatní stavby řemeslníci opraví až v příštím roce.