Ve Ztracené ulici byla v sobotu 4. listopadu po deváté hodině fronta, jakou pamatuje snad jen starší generace z předlistopadové doby centrálně řízeného hospodářství. Z malé provozovny vycházeli lidé s papírovými krabicemi, jiní s papírovým sáčkem v jedné a kávou v druhé ruce. Kolemjdoucí se divili, na co čeká takový zástup lidí v chladném ránu.

Bývalá ubytovna v Riegrově ulici (budovy Riegrova 14 a 16) je na prodej.
Bývalá ubytovna v Riegrovce je na prodej. Zájemci jsou

„Otevřeli jsme v létě, to jsme prodávali dvakrát týdně. V současnosti máme otevřeno třikrát v týdnu: úterý, čtvrtek a sobota. Zájem nás samozřejmě těší,“ hodnotil sobotní frontu před také away prodejnou s pečivem a kávou Jan Hejlek, spolumajitel prostějovské společnosti Pastryum bakery, která v létě oživila a provoněla tento kout Olomouce.

V nabídce má croissantová menu s rozmanitými náplněmi a zdobením a výběrovou kávu. Dobroty vznikají ve výrobně v Prostějově. V Olomouci je zatím jediná prodejna. „Stavíme na poctivé řemeslné výrobě plundrového pečiva,“ dodal podnikatel.

Masnu na Dolním náměstí nahradila BubbleTea kavárna, 6. listopadu 2023Masnu na Dolním náměstí nahradila BubbleTea kavárna, 6. listopadu 2023Zdroj: Deník/Daniela Tauberová

Odezvě zejména u mladé generace se může těšit nedávno otevřená Bubble Tea kavárna na Dolním náměstí, kde letos zavřela prodejna masa a uzenin. Návštěvníci si zde mohou vychutnat čaj nebo kávu s různými ingrediencemi. Nápoje si mohou vypít přímo v kavárně nebo s nimi vyrazit do ulic.

V Denisově ulici má ještě během listopadu otevřít Pipena – prodejna s grilovanými kuřaty.

V Denisově ulici má v listopadu otevřít Pipena s grilovanými kuřaty, 6. listopadu 2023V Denisově ulici má v listopadu otevřít Pipena s grilovanými kuřaty, 6. listopadu 2023Zdroj: Deník/Daniela Tauberová

Ve stejné ulici po první letní sezoně zavřela zmrzlinárna a v renovovaných prostorách finišují přípravy zprovoznění výrobny a prodejny designového nábytku.

V centru Olomouce otevřel Asado grill -  jedinečná restaurace s otevřeným ohněm.
Olomouc jako centrum špičkové gastronomie. U náměstí otevřel nový podnik s ohněm

Zavřená Krajinská lékárna i bývalá AIDA 

Nevyužité stále zůstává přízemí domu na Horním náměstí, kde v lednu skončila cukrárna AIDA. Spekulovalo se o tom, že se přesune na roh Horního náměstí a ulice 28. října, ale ani tyto prostory zatím neožily.

Zatímco na Dolním náměstí v lednu opět ožily prostory lékárny U Spasitele, která má nového provozovatele, Krajinská lékárna už neotevřela.

Vizualizace Šantovka District
Nová Šantovka osloví i internetovou generaci Z, věří architekt Bishop

Změnami procházejí i obchody v ulici 8. května, kde skončila desítky let fungující prodejna cyklistických potřeb.

Podobný osud čeká Barvy a laky přes ulici, které na konci roku skončí a nahradí je zdravotnické potřeby – část sortimentu by měla zůstat zachována.